Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Bergman wciąż na topie

2006-12-18,

Kategoria : Filmy

W kinie "Światowid" zakończył się cykl "W zwierciadle Bergmana", w ramach którego pokazywane były najlepsze filmy tego reżysera. O podsumowanie cyklu i planach na kolejne tego typu przedsięwzięcia rozmawialiśmy z Natalią Klonowską z kina "Światowid".


- Przegląd, mimo że prezentowaliśmy 10 starych przecież obrazów, spotkał się z bardzo dużą popularnością. Elblążanie pokazali, że takie działania mają sens - nasze kino odwiedziło ponad 400 osób. Dlatego oczywistym jest, że skoro ten cykl okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę w planach mamy kolejne - mówi Natalia Klonowska.
     Prawdopodobnie będzie to przegląd filmów Roberta Altmana, przy okazji którego kino chce zorganizować spotkanie z Katarzyną Figurą (grającą w jego filmie). W styczniu planuje - wspólnie z Helisińską Fundacją Praw Człowieka i Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA w Gdańsku - Objazdowy Festiwal Filmowy " Prawa człowieka w filmie".
    W ramach festiwalu mają być nie tylko projekcje filmów dokumentalnych i reportaży odnoszących się do kwestii praw człowieka, ale także szereg imprez towarzyszących: koncerty, wystawy fotografii, prelekcje, spotkania z reżyserami oraz duskusje panelowe z udziałem zaproszonych gości.Dokładny termin tego cyklu znany będzie w pierwszych dniach stycznia.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna