Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Bestia (29.09.2006)

2006-09-20,

Kategoria : Filmy

"Bestia" wyjątkowo otwarcie mówi o ludzkiej seksualności. My, jako ludzie posiadamy instynkty silniejsze od naszej woli, a to powoduje, że mogą być one niebezpieczne tak samo, jak instynkty zwierzęcia czy bestii, niezależnie czy będzie to pragnienie krwi, rewanżu czy seksualnego zaspokojenia.


Już sam początek "The Beast" jest szokujący - obserwujemy, jak podniecony ogier miota się wściekle po wybiegu czekając, aż dopadnie klacz i ją zapłodni. Tu koń jest bestią, która walczy ze swoim instynktem, ale na próżno, bo jego dążenie do przedłużania gatunku okazuje się silniejsze. To właśnie moc instynktu przemienia zwierzę w dyszącą bestię.
"Bestia" potrafi być wizualną ucztą dla oczu i zmysłów. Zdjęcia lasu, promieni słonecznych przeciskających się przez konary drzew i budzącej się do życia natury są absolutnie cudowne. Borowczyk z niemal fetyszystyczną dokładnością ukazuje rozmaite detale, a widok nagich kobiecych ciał jest doprawdy ekscytujący.

 

Produkcja: Francja [93 min.]
Reżyseria, scenariusz: Walerian Borowczyk
Obsada: Sirpa Lane, Lisabeth Hummel, Elizabeth Kaza, Pierre Benedetti
Gatunek: erotyczny
Cena: pojedynczy bilet 10 zł, karnet 16 zł
Rezerwacja: 055 611 20 68, 055 611 20 76

 


                                  Zrealizowano przy pomocy finansowej PISF

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna