Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Bracia (8-21.09.2006)

2006-09-05,

Kategoria : Filmy

Bracia to film, który niejako pod przykrywką historii o powikłanych stosunkach rodzinnych, mówi o czymś dużo poważniejszym i bardziej uniwersalnym; jednym z tematów jest wojna i to, jak ją postrzegamy.


Wojna to zjawisko na tyle odległe, aż abstrakcyjne, jednak z drugiej jednak okazuje się, że jest bliżej nas, niż moglibyśmy się spodziewać - może mieć wielki wpływ na życie, choć teoretycznie bezpośrednio nam nie zagraża. Bracia to również opowieść o nietrwałości naszych charakterów oraz kondycji miłości w dzisiejszym świecie: to, kim jesteśmy, zależy od okoliczności, w jakich się znajdujemy, drobne rzeczy potrafią ludzi łączyć, a wielkie - dzielić.

 

To film o przetrwaniu, o tym, jak radzimy sobie w obliczu rozdzierającego nas żalu i o tym wszystkim, co robimy, żeby ocalić samych siebie.
Connie Ogle, Miami Herald

 

Jest to ten typ filmu, który zamiast rozwiązać wszystko w finale, daje nam do zrozumienia, że istnieją sytuacje bez wyjścia, do których trzeba się przystosować. To bardziej podobne do życia niż niezliczone filmy z ładnymi zakończeniami, obojętne szczęśliwymi czy smutnymi. W rzeczywistości czasem jest tak, że problem przychodzi i zostaje na zawsze, a najtrudniej odpowiedzieć na pytanie, no dobrze, ale jak z tym żyć?
Roger Ebert, Chicago Sun-Times

 

Produkcja: Dania 2004 [110 min.]
Scenariusz i reżyseria: Anders Thomas Jensen, Susanne Bier
Obsada: Connie Nielsen Ulrich Thomsen Nikolaj Lie Kaas
Muzyka: Johan Soerqvist
Gatunek: dramat
Cena: 12 zł
Rezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line (kliknij)

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna