Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

KONKLAWE 16-22.02.2007

2007-02-14,

Kategoria : Filmy

„Konklawe" to pełna napięcia i dramaturgii opowieść o władzy, pieniądzach, kobietach, intrygach wśród najważniejszych dostojników rządzących światem.

 

Akcja rozgrywa się w Rzymie, w 1458 roku, pięć lat po upadku Konstantynopola i przejęciu go przez islamistów. 27-letni kardynał Rodrigo Borgia rozpoczyna właśnie walkę o najwyższą władzę. Bierze udział w pierwszym w swoim życiu konklawe.
Jest rok 1458, Rzym. Po śmierci swojego wuja, papieża Calixtusa III i brata, Pedro Borgia – kapitana kościelnej armii – Rodrigo wspólnie z pozostałymi 18 kościelnymi mocarzami zostaje zamknięty w watykańskich murach, by uczestniczyć w „cum clave”, w walce o tytuł „władcy świata”. Dla zaledwie 27-letniego kardynała to dopiero początek drogi na szczyt. Rodrigo Borgia zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jego „głos” to najważniejsza i najsilniejsza broń jaką posiada. Tylko dzięki takiej „broni” może czuć się bezpiecznie teraz (kiedy żądni krwi Rzymianie czyhają na każdego Hiszpana) i pomyśleć o zabezpieczeniu się na przyszłość.
Film powstał na podstawie sekretnych pamiętników papieża Piusa II. Jest znakomitą ilustracją tego, ile zmieniło się w Kościele od czasów Renesansu i jak wiele mechanizmów bez zmian przetrwało w Watykanie setki lat. Aż do dzisiaj.

 

Produkcja: Kanada [100 min.]
Reżyseria, scenariusz: Christoph Schrewe, Paul Donovan
Obsada: Manu Fullola James Faulkner  Brian Blessed Mathias Koeberlin
Gatunek: historyczny
Cena: 12 zł , zbiorowy 11 zł
Rezerwacja: (055) 6112068, 76

 

Autor: Natalia Klonowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna