Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Prestiż

2007-01-09,

Kategoria : Filmy

Od 26 stycznia do 1 lutego w "Światowidzie" zobaczyć będzie można "Prestiż", film uznanego reżysera Christophera Nolana („Memento", „Batman - Początek").

 

    Tym razem Nolan proponuje widzom tajemniczą historię dwóch konkurujących ze sobą iluzjonistów, dla których zazdrość o sukcesy przeciwnika staje się obsesją, popychającą ich do oszustw i czynów mających niebezpieczne i śmiertelne konsekwencje.
    Od pierwszego spotkania, jeszcze jako młodzi i początkujący iluzjoniści, Robert Angier (Hugh Jackman) i Alfred Borden (Christian Bale) zaczynają ze sobą rywalizować. Początkowo przyjazne współzawodnictwo przeradza się w zażartą walkę. Bohaterowie stają się śmiertelnymi wrogami, co zaczyna zagrażać życiu ich samych oraz osób z ich otoczenia. Tłem dla pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji filmu „Prestiż" jest Londyn z przełomu XIX i XX wieku.

 

W wyjątkowej obsadzie znaleźli się między innymi dwukrotny zdobywca Oscara Michael Caine, Scarlett Johansson i David Bowie.

 

Autor: Natalia Klonowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna