Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Ferie zimowe w Światowidzie

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Repliki, od dziś w Kinie Światowid

2019-09-16,

Kategoria : Filmy

Ruszają Elbląskie Repliki 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kino Światowid zaprasza na święto polskiego kina od 16 do 21 września.

Festiwal Filmowy w Gdyni to jedna z największych imprez filmowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Repliki Festiwalu Filmowego w Gdyni mają w Elblągu wieloletnią tradycję. Dla miłośników kina jest to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami polskiej kinematografii. To również jedyny tydzień w ciągu roku kulturalnego w Elblągu poświęcony wyłącznie polskiej twórczości filmowej.

W tym roku Repliki odbędą się w dniach od 16 do 21 września. Przez 6 dni widzowie Kina Światowid będą mieli okazję obejrzeć najnowsze polskie filmowe w ramach projekcji przedpremierowych. W repertuarze znajdą się w większości produkcje startujące w Konkursie Głównym: „Żelazny most”, „Mowa ptaków”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Piłsudski”, „Ukryta gra” oraz jeden tytuł w sekcji Panorama – „(Nie)znajomi”.

Do tradycji Elbląskich Replik należą również spotkania z twórcami. W tym roku gośćmi będą scenarzystka Katarzyna Sarnowska i producent Kuba Kosma, którzy opowiedzą o kulisach powstania filmu „(Nie)znajomi” oraz reżyser Xawery Żuławski – autor filmu „Mowa ptaków”.

 

Szczegółowy terminarz Elbląskich Replik Festiwalu Filmowego w Gdyni:

16.09 godz. 18:00 "Piłsudski"
17.09 godz. 18:00 "Żelazny most"
18.09 godz. 18:00 "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
19.09 godz. 18:00 "(Nie)znajomi" + spotkanie z Katarzyną Sarnowską i Kubą Kosmą
20.09 godz. 18:00 "Mowa ptaków" + spotkanie z Xawerym Żuławskim
21.09 godz. 18:00 "Ukryta gra"

Cena biletów: "Piłsudski" 12 zł (tani poniedziałek), pozostałe filmy 15 złAutor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna