Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Skrzaty poznały Austrię

2015-04-26,

Kategoria : Inne

Fascynujące podróże po całym świecie – taki cel przyświeca wyprawom z cyklu „Skrzat w podróży przez świat” organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Podczas kwietniowego spotkania dzieci poznały poznały Austrię – mówi Aleksandra Bednarczuk, organizatorka zajęć.

 

Najpierw kilka słów i slajdów przybliżających dany kraj, a potem m.in. zajęcia artystyczne, nauka tańca, degustacja potraw i poznawanie ciekawostek związanych z danym państwem. Tak wyglądają comiesięczne spotkania Skrzatów w „Światowidzie”.

- Tym razem dzieci przygotowały z filcu piękne kwiaty - tak często widywane w kulturze austriackiej, a także nauczyły się podstawowych kroków walca wiedeńskiego – mówi Aleksandra Bednarczuk.

A skoro dzieci poznawały Austrię musiały także skosztować pysznych wiedeńskich serników.

Jednak największą frajdę sprawiła Skrzatom wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku, którzy przybliżyli historię ochotniczej i zawodowej straży pożarnej. Jej początki miały miejsce właśnie w stolicy Austrii.

 

Zajęcia z cyklu „Skrzat w podróży przez świat” rozpoczęły się we wrześniu i potrwają do czerwca. W maju dzieci „wybiorą się” na Hawaje, a w czerwcu będą bawiły się w indiańskiej wiosce.

 

 

Największe zainteresowanie Skrzatów wzbudziły pokazy strażaków. Dzieci dowiedziały się, że pierwsze ekipy strażaków powstały właśnie w Austrii

Fot. CSE Światowid


Autor: Sylwia Warzechowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna