Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

15 tys. złotych dla młodych animatorów kultury!

2007-12-06,

Kategoria : Konkursy

Rozpoczął się konkurs Doliny Kreatywnej na najciekawszy scenariusz wydarzenia kulturalnego.

 

    Projekty imprez, warsztatów, wystaw czy akcji artystycznych i ich kosztorysy można nadsyłać do 18 lutego - na zwycięzców czeka 15 tysięcy złotych do podziału! Do udziału w konkursie projektu stypendialnego „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka" zapraszamy animatorów kultury w wieku 14-25 lat. Projekt jest organizowany przez Telewizję Polską S.A. jako element jej misji publicznej.

 

Konkurs adresowany jest do młodych osób projektujących i realizujących ciekawe przedsięwzięcia kulturalne. Kandydaci biorący udział w konkursie mogą zgłaszać swoje prace sami lub mogą być zgłaszani przez szkoły, uczelnie, domy kultury, fundacje, pracownie.

 

    Autorzy najlepszych scenariuszy otrzymają nagrody finansowe, dzięki którym będą mogli pokryć część kosztów związanych z ich realizacją. Wykonanie zgłaszanych do konkursu przedsięwzięć powinno być zaplanowane w terminie od 3 marca do 31 maja 2008. Nagrodzone i zrealizowane projekty zostaną pokazane w programie finałowym „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka" na antenie TVP2, który odbędzie się w czerwcu 2008. Będzie go można również obejrzeć w telewizji interaktywnej iTVP.

 

O tym, które scenariusze znajdą się w czołówce prac konkursowych zdecyduje jury. Oryginalność pomysłu, przemyślana koncepcja realizacyjna, umiejętność opracowania scenariusza i kosztorysu oraz walory artystyczne planowanego przedsięwzięcia to główne kryteria, które będą brane pod uwagę przy ocenie.

 

Regulamin konkursu oraz dokumenty niezbędne do wzięcia w nim udziału są dostępne na stronie internetowej pod adresem www.dolinakreatywna.tvp.pl.

 

***
Dolina Kreatywna
„Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka" to cykliczny projekt stypendialny Telewizji Polskiej S.A. skierowany do młodych twórców (14-25 lat), który obejmuje 10 dziedzin sztuki, tj. multimedia, fotografię, literaturę, taniec, sztuki plastyczne, muzykę, teatr, film, animację kultury oraz design (co miesiąc rozstrzygamy konkurs w jednej z tych dziedzin - aktualny harmonogram konkursów na stronie internetowej). Celem projektu jest wspieranie młodych talentów i umożliwienie im dalszego rozwoju artystycznego. Laureaci są prezentowani na antenie TVP2 w programie „Dolina Kreatywna" emitowanym w trzeci piątek każdego miesiąca. Przedsięwzięciu towarzyszą liczne imprezy kulturalne. Więcej informacji na www.dolinakreatywna.tvp.pl.

 


Dodatkowych informacji udzielają:
Iza Papuga: (22) 547 88 60, papuga@waw.tvp.pl
Magdalena Szymańska: (22) 547 66 81, magdalena.szymanska@waw.tvp.pl
Natalia Osica: (22) 616 41 44 w.18, natalia.osica@lh-c.pl

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna