Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Bajeczna konkursomania

2017-08-15,

Kategoria : Konkursy

Nas już opanowała. Czas, aby literacka konkursomania, wciągnęła również Was! Konkursy na najlepsze i najciekawsze opowiadania, prace plastyczne i gry planszowe.  Ich wspólnym mianownikiem jest  literatura.

 

CSE „Światowid” zaprasza do udziału w konkursach: „Pokaż, że czytasz”, „Nie uwierzysz, z kim siedziałam w szkolnej ławce!” oraz „Poczytajmy i pograjmy”. Czekamy na dzieci i młodzież do 18 lat, uczestników indywidualnych i zbiorowych, chętnych by podzielić się swoją kreatywnością,  talentem oraz pasjami.

„Pokaż, że czytasz”- to konkurs polegający na przygotowaniu plakatu (przez indywidualnych uczestników, dowolną techniką w formacie A4 lub A3), zachęcającego do spędzania wolnego czasu z książką w ręku zamiast przed telewizorem czy grą komputerową. Zwycięskie prace upowszechniane będą na stronach internetowych „Światowida” oraz podczas wystawy poprojektowej.

„Nie uwierzysz, z kim siedziałam w szkolnej ławce!” – głównym zadaniem uczestników tego konkursu będzie napisanie opowiadania, którego jednym z bohaterów jest autor pracy oraz wybrana postać literacka, a tłem - dzień spędzony w szkole. Prace zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych - do lat 12 oraz 13 - ­18 lat. Podobnie, jak w przypadku konkursu plastycznego, opowiadania będą zamieszczane na stronach internetowych CSE „Światowid”, w tym na blogach czytelniczych i portalu społecznościowym eKulturalni.pl oraz podczas wystawy poprojektowej.

 „Poczytajmy i pograjmy” - opiera się na stworzeniu gry planszowej inspirowanej literaturą. Do konkursowej rywalizacji mogą zgłosić się indywidualni uczestnicy oraz grupy. Najciekawsze gry planszowe będą promowane podczas pikników literackich i udostępniane szkołom.

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze szczegółami konkursów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  Szczegóły oraz regulaminy można znaleźć TUTAJ.
 


Autor: Joanna Zuehlke

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna