Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Było artystycznie

2008-10-09,

Kategoria : Konkursy

Wczoraj w centrum kultury „Światowid” miłośnicy sztuki wzięli udział w konkursie plastycznym pn. "Rysunek intuicyjny – studium martwej natury" oraz w wykładzie z zakresu historii sztuki pn. "Grafika na przestrzeni wieków”. Tego dnia odbył się także wernisaż wystawy pokonkursowej "Kompozycje", podczas którego wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.  

 

Tego dnia o godz. 12:00 w „Światowidzie” odbyły się także warsztaty z batiku dla młodzieży. Konkurs plastyczny w którym wzięło udział około 40 młodych artystów rozpoczął się o godz. 13:00. Uczestnicy tworzyli prace za pomocą następujących technik (za pomocą ołówka, węgla, sangwiny, sepii).

 

O godz. 16:00 w Galerii Nobilis odbył się wernisaż wystawy pn. "Kompozycje". Jest to pokonkursowa prezentacja prac plastycznych w dziedzinie rysunku, malarstwa, batiku oraz grafiki. Podczas wernisażu wręczone zostały nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu „Kompozycje” oraz konkursu "Rysunek intuicyjny". 

 

Następnie miłośnicy sztuk plastycznych wzięli udział w wykładzie z zakresu historii sztuki pn. "Grafika na przestrzeni wieków", który poprowadziła Pani Marta Karaś historyk sztuki.

 

Konkurs jest częścią projektu "Pomosty - Europejskie Spotkania Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej" realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna