Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Lekcje pokazowe w ramach projektu "Nasze Tutaj"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ceramiony 2015 - wyniki konkursu

2015-12-18,

Kategoria : Konkursy

Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY, organizowany od wielu lat przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, cieszy się dużym powodzeniem. Inspiruje  i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Daje szansę wszystkim jego uczestnikom na pokazanie swoich prac i konfrontację ich umiejętności. 

Na tegoroczną – 16. już edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY wpłynęło 116 prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit.

W konkursie wzięło udział 29 placówek - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski, a wśród nich: Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, VIII Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, Zespół Szkół Artystycznych i Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach, Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w Głobinie, Katarzyna Chorobik z Grabowej, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztat Terapii Zajęciowej w Radwanowicach, Centrum Promocji Kultury Drezdenko, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, Świetlica integracyjna „Pszczółki” przy PKPS ZM w Częstochowie, Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" Wrocław, Ośrodek Edukacyjno-Terapeutyczny, Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni , Anna Mondzelewska z Nysy, Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach, Gimnazjum w Psarach, Miejski Dom Kultury w Redzie, Liceum Plastyczne im J. Matejki w Nowym Wiśniczu, Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, Państwowe Ognisko Plastyczne im. Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach, Szkoła Podstawowa w Wiskitkach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu, Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Rudawie, Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu.

 Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje  w pracowniach  ceramicznych. Na konkurs nadesłano również naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne.

W dniu 9 grudnia w CSE „Światowid”, jury w składzie:

  • Paulina Łuczak – historyk sztuki, przewodnicząca jury
  • Zbigniew Szmurło – artysta plastyk
  • Urszula Jatkowska – specjalista z zakresu ochrony dóbr kultury
  • Anna Karatkiewicz – pedagog, terapeuta
  • Teresa Miłoszewska – pedagog, sekretarz jury

wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

KATEGORIA DZIECI

I miejsce

Weronika Glock – Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska

II miejsce ex aequo

- Paulina Sobieszek – Szkoła Podstawowa w Łyszkowicach, nauczyciel Małgorzata Błońska

- Anna Wróbel - Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem, instruktor Urszula Gabryś-Suchorab

III miejsce ex aequo

- Wiktoria Siwiarska – Państwowe Ognisko Plastyczne im. Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach, instruktor Justyna Reclik

- Zofia Bogorodź - Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska

- Elżbieta Bokeła - Centrum Promocji Kultury, Drezdenko, instruktor Magdalena Kowalczyk

 

Wyróżnienia

- Antosia Wójkowska – Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, instruktor Ewa Bednarska-Siwilewicz

- Natalia Brelik – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu, nauczyciel Liliana Michalska

- Jagoda Kuźniar - Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem, instruktor Hanna Topa

- Martyna Przerwa - Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu, nauczyciel Ewa Deszczyńska

 

KATEGORIA MŁODZIEŻ

I miejsce ex aequo

- Jagna Rumin – Liceum Plastyczne  im J. Matejki w  Nowym Wiśniczu, nauczyciele Agnieszka Karecka, Andrzej Kłębek

- Hanna Drożak - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, nauczyciel Piotr Boroń

 

II miejsce ex aequo

- Wiktoria Zarębska – Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, nauczyciele Magdalena Rokosa, Karol Nowakowski

- Malwina Kowalewska – Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, nauczyciel Adam Arabski

III miejsce ex aequo

- Katarzyna Pitek -  Liceum Plastyczne im J. Matejki w  Nowym Wiśniczu - nauczyciele Agnieszka Karecka i Andrzej  Kłębek

- Natalia Świderska - Centrum Promocji Kultury, Drezdenko, instruktor Magdalena Kowalczyk

 

Wyróżnienia

- Natalia Kąkol, Centrum Promocji Kultury w  Drezdenku, opiekun artystyczny Magdalena Kowalczyk

- Michał Szepietowski -  Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach, nauczyciel Urszula Kaczmarczyk

- Albert Wieczorek -  Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, nauczyciel Zbigniew Woźniak

- Jeremi Biziuk - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, nauczyciel Adam Arabski

 - Olivia Gulida - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, nauczyciel Piotr Boroń 

- Dorota Bojarska - VIII Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, nauczyciel Dorota Tomalska

- Kamil Pluta – Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie, instruktor Natalia Michalik

 

KATEGORIA DOROŚLI

I miejsce

Natalia Bańdo - Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu, instruktor Joanna Sekuła

II miejsce ex aequo

- Dorota Pelplińska - Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska

- Anna Pogan - Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Rudawie, nauczyciel Milena Błądek-Byczek, Barbara Łyszczarz

III miejsce ex aequo

- Małgorzata Kotula - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie, nauczyciel Małgorzata Nowicka

- Małgorzata Bogorodź - Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska

 

Wyróżnienia

- Michał Wróbel - Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w Głobinie, instruktor Tomasz Furmanek

- Joanna Piesiak za cykl prac - Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu, instruktor Joanna Sekuła

- Marek Lazurek - Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, instruktor Marta Alenowicz

- Monika Krasowska - Świetlica integracyjna „Pszczółki” przy PKPS ZM w Częstochowie, instruktor Janusz Wójcik

- Sylwia Gadzała - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, instruktor Ewa Bednarska-Siwilewicz

- Wioleta Nawrot - Świetlica integracyjna „Pszczółki” przy PKPS ZM w Częstochowie, instruktor Janusz Wójcik

- Katarzyna Chorobik- Grabowa

Organizatorzy konkursu oraz jurorzy dziękują wszystkim uczestnikom,  nauczycielom i opiekunom pracowni ceramicznych oraz gratulują nagrodzonym i wyróżnionym.

Podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem  wystawy prac oraz wręczeniem nagród odbędzie się 18  grudnia 2015 r. o godzinie  17.00 w Galerii Nobilis CSE "Światowid" w Elblągu.

 

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna