Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Drewniane dziedzictwo - rozstrzygnięcie konkursu

2015-12-30,

Kategoria : Konkursy

Zakończył się konkurs, jaki ogłosiło Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz ze Stowarzyszeniem "Jantar"  pod hasłem „Drewniane dziedzictwo”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prace w dowolnych technikach rzeźby i płaskorzeźby w drewnie.

 

Konkurs miał na celu zainteresowanie historią i tradycjami regionu Warmii i Mazur, poszerzenie wiedzy o sztuce ludowej, a także kształcenie zdolności pracy w drewnie, a organizowany był w ramach projektu "Rękodzieło - sztuka warta zachodu".

- Chcemy upowszechniać wiedzę na temat historii i dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur,  wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. -  Pokazać jego cechy charakterystyczne, wyróżniające nas na tle innych regionów.   

Prace oceniła komisja w składzie: Paulina Łuczak - historyk sztuki i przewodnicząca jury, Teresa Miłoszewska – kierownik Działu Edukacji Kulturalnej w CSE „Światowid” oraz Ewa Bednarska-Siwilewicz, artysta-plastyk.

- Na konkurs nadesłano 54 prace wykonane w technikach płaskorzeźby i rzeźby w surowym drewnie, bejcowane, z polichromią wykonaną w technice  tempery jajecznej z naturalnych pigmentów – informuje Ewa Bednarska-Siwilewicz.

A oto werdykt jury:

Kategoria dzieci i młodzież:

I nagroda - Wawrzek Chyc, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” (Zakopane)

II nagroda - Katarzyna Chramiec, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” (Zakopane)

III nagroda - Mateusz Kapuszka, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” (Zakopane)

Wyróżnienie: Arek Elantkowski, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” (Zakopane)

Kategoria dorośli:

I nagroda - Rafał Szwemiński (Oleśno)

II nagroda - Sylwia Kopiczko (Elbląg)

III nagroda - Sabina Gadzała (Elbląg)

Wyróżnienie: Halina Gnat (Śledzianów), Bożena Małysko (Tolkmicko), Krzysztof Chrust (Elbląg).

 

Konkurs organizowany był w ramach projektu "Rękodzieło - sztuka warta zachodu", realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu.
Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna