Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dwie osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu OKR

2008-04-21,

Kategoria : Konkursy

Dzisiaj w Centrum Kultury ,,Światowid" odbyły się eliminacje rejonowe do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury zakwalifikowało tylko dwie osoby do dalszego etapu.


  W tym roku odbędzie się już 53 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest imprezą otwartą, skierowaną do osób uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych i starszych. Konkurs przeprowadzany jest w formie czterech turniejów: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa.

 

  Dzisiaj w ,,Światowidzie" odbyły się eliminacje rejonowe tylko w trzech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej i teatrów jednego aktora. Turniej wywiedzione ze słowa nie został przeprowadzony, gdyż uczestnicy nie zgłosili się na przesłuchania bądź zrezygnowali.

 

W turnieju recytatorskim wzięły udział 4 osoby:

  1. Dorota Słoniecka, wybrała do prezentacji konkursowej  ,,Psalm" Wisławy Szymborskiej oraz ,,Ósmy dzień" Sławomira Mrożka.
  2. Iwona Dąbrowska recytowała natomiast wiersz Tadeusza Różewicza ,,Ocalony" i ,,Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego.
  3. Justyna Wieczerzak zaprezentowała wiersz ,,Zadumanie" Alfreda Łosia i fragment ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
  4. Ewelina Dżugan zmierzyła się natomiast z wierszem Małgorzaty Hillar pt. ,,Miłość". Recytowała także pisanego wierszem ,,Eugeniusza Oniegina" autorstwa Aleksandra Puszkina.

 

W turnieju poezji śpiewanej wzięły udział tylko dwie uczestniczki.

      1. Dorota Leszczyńska - na wstępie wyrecytowała wiersz Juliusza Tuwima ,,Cel", następnie wyśpiewała ,,Lunę srebrnooką" Agnieszki Osieckiej oraz ,,Radość najpiękniejszych lat" Wojciecha Jagielskiego.

      2. Hanna Gieda- na początek wyrecytowała wiersz Bolesława Leśmiana pt.,,Tajemnica". Następnie zaśpiewała ,,Do Ciebie mamo" Mirosława Łepkowskiego oraz ,,Ukradła cyganka kurę" -Agnieszki Osieckiej.

 

 W turnieju Teatrów Jednego Aktora udział wzięła tylko jedna uczestniczka.

Katarzyna Bildziuk z Elbląga, zaprezentowała zgromadzonej publiczności inscenizację wiersza Tadeusza Boy-Żeleńskiego pt. ,,Uwiedziona"

Jury konkursowe w składzie Cezary Ilczyna i Marcin Kiszluk, aktorzy z teatru im.Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Natalia Klonowska, sekretarz zakwalifikowali tylko dwie osoby do wojewódzkiego etapu. W kategorii poezji śpiewanej w kolejnym etapie weźmie udział Hanna Gieda. Katarzyna Bildziuk weźmie natomiast udział w przesłuchaniach wojewódzkich w kategorii teatrów jednego aktora.

 

Jury nie zakwalifikowało do dalszego etapu, żadnej osoby, która w dniu dzisiejszym brała udział w turnieju recytatorskim. Motywowali to niskim poziomem konkursowym.

-Osoby biorące udział w turnieju recytatorskim nie miały cienia przyjemności, z występu podczas konkursu. Recytowanie musi przekazywać jakieś treści słuchaczom"- mówił Marcin Kiszluk, członek jury.

 

 Przeglądy wojewódzkie konkursu zakończą się 11 maja 2008.

  

Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna