Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dziedzictwo w drewnie - konkurs rozstrzygnięty

2018-11-05,

Kategoria : Konkursy

W piątek, 2 listopada, w CSE „Światowid” rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs  „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”. Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się 5 listopada o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis.

Organizatorzy konkursu - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar” - wybierali spośród nadesłanych rzeźb i płaskorzeźb w drewnie te prace, które oddały charakter historii i tradycji regionu Warmii i Mazur.

- Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano prace wykonane w technikach rzeźby i płaskorzeźby w drewnie – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Konkurs skierowany był do szkół i placówek kulturalno-oświatowych.

Jury w składzie: Teresa Miłoszewska – kierownik Działu Edukacji Kulturalnej, Marta Derlukiewicz-Kogut – antropolog kultury i Urszula Jatkowska – specjalista ds. digitalizacji i upowszechniania dziedzictwa przyznało nagrody i wyróżnienia oceniając zdolności i umiejętności pracy w drewnie oraz poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy i stopień trudności jej wykonania.

- Istotnym było, czy praca zawierała elementy związane z  historią i tradycjami regionu Warmii i Mazur – dodaje Ewa Bedarska-Siwilewicz.

 

Laureatami konkursu zostali:

Nagrody:

Paweł Antkowiak za płaskorzeźbę w drewnie pt. „ Czepiec”

Małgorzata Bugajny za „Warmińską kapliczkę dziuplową”

Jan Gulski za rzeźbę w drewnie pt. „Mennonici”

Jan Lewicki za „Anioła z Aniołowa”

Adrianna Wilewska za pracę pt. „Mazury”

 

Wyróżnienia:

Bożena Małysko - „Krzyże”

Danuta Przybyszewska - „Strach polny”

Magdalena Romanowska - „Postać”

Karol Słomka - „Wędkarz warmiński”

Oliwia Antkowiak - „Baba pruska”

 

Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się 5 listopada o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Konkurs organizowany był w ramach projektu "Przyszłość sztuki przeszłości", realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu. Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna