Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dziedzictwo w drewnie - konkurs

2015-09-17,

Kategoria : Konkursy

Dla zainteresowanych historią Warmii i Mazur, i posiadających zdolności pracy w drewnie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wraz ze Stowarzyszeniem "Jantar" przygotowało konkurs „Drewniane dziedzictwo”.

Konkurs skierowany jest do szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz  placówek kulturalno-oświatowych, a także osób dorosłych. Prace nadesłane na niego muszą być pracami własnymi, a każdy autor może zgłosić więcej niż jedną. Mogą być one wykonane w dowolnych technikach rzeźby i płaskorzeźby w drewnie.

- Chcemy upowszechniać wśród mieszkańców naszego regionu wiedzę na temat historii i dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur - Magdalena Czarnocka-Kaptur,  wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. -  Pokazać jego cechy charakterystyczne, wyróżniające nas na tle innych regionów. 

Konkurs ma na celu zainteresowanie historią i tradycjami regionu Warmii i Mazur, poszerzenie wiedzy o sztuce ludowej, a także kształcenie zdolności pracy w drewnie.

Zgłaszane prace muszą być opisane: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek autora, adres zamieszkania autora, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres (plus telefon, fax, e-mail) instytucji. 

Prace na konkurs należy nadsyłać do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu do 15 grudnia. Podczas konkursu oceniane będą:  poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy oraz stopień trudności wykonania. Nagrody w konkursie są rzeczowe, to m.in. wydawnictwa książkowe i materiały plastyczne. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy, a nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są w załączeniu.

Informacji na temat konkursu udziela: Ewa Bednarska-Siwilewicz – tel.55 611 20 64 , e-mail ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Rękodzieło - sztuka warta zachodu", realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu.

Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

 

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna