Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dziś OKR

2009-04-21,

Kategoria : Konkursy

Dziś, 21 kwietnia 2009 roku o godz. 11.00 na Scenie Na Piętrze centrum kultury "Światowid" odbędą się eliminacje miejskie i rejonowe do najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu recytatorskiego w Polsce - 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który w tym roku dedykowany jest Juliuszowi Słowackiemu.

  

OKR od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół średnich, studentów i dorosłych. Obejmuje różne formy prezentacji - turnieje: recytatorski, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i "wywiedzione ze słowa". Jury typuje uczestników do udziału w Turnieju Ogólnopolskim.

 

- OKR trwa ponad pół wieku i dociera do wielkich centrów i odległych zakątków, do ludzi różnych pokoleń, o różnym wykształceniu - napisał w liście do dyrektorów ośrodków kultury Jan Zdziarski, wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, które jest organizatorem OKR-u. - Stwarza każdemu równe szanse, inspiruje do własnej twórczości, pomaga ujawniać talenty. Jest wspólnotą ludzi wrażliwych.

 

J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna