Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Eliminacje do OKR

2008-03-30,

Kategoria : Konkursy

Ustalona jest już data eliminacji miejskich i rejonowych do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Elblągu. Odbędą się one 21 kwietnia 2008r. o godz. 11.00. w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia.


     Będzie to już 53. edycja konkursu, który jest imprezą otwartą, skierowaną do osób uczęszczających do szkoły ponadgimnazjalnej i starszych.
     Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru nie prezentowanego w poprzednich OKR, a wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję ( np. szkołę, ośrodek kultury, klub).
     Ogólnopolski Konkurs Recytatorski przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów - recytatorskiego, poezji śpiewanej, turniej teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa. Jak czytamy w regulaminie, ostatnia kategoria została wprowadzona ponieważ :


Obserwacja Konkursu kazała stwierdzić niewystarczalność form dotychczas "oferowanych" wykonawcom - proponują oni programy nie mieszczące się praktycznie w żadnym z trzech turniejów. Miewamy na przykład do czynienia z występem, który nie jest recytacją, a nie stał się jeszcze teatrem. Bądź też z łączeniem - w obrębie jednego utworu - mówienia ze śpiewem, śpiewu z ruchem... Wszystkie takie propozycje łączy jednak wspólna cecha: wychodzą od słowa, są próbą jego interpretacji, sprawdzenia jego związków z innymi językami sztuki. Postanowiliśmy dostrzec to zjawisko, pozwolić mu zaistnieć niejako "oficjalnie", dać szansę publicznej prezentacji i fachowej oceny.


Każdy z turniejów oceniany jest według innych kryteriów.

      Warto dodać, że w związku z uchwałą z dnia 10 lipca 2007 r. Sejmu RP rok 2008 jest ustanowiony Rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji w przeglądzie wojewódzkim oraz w spotkaniach finałowych uczestnicy turniejów recytatorskiego oraz poezji śpiewanej mogą ubiegać się o zdobycie nagrody specjalnej za interpretacje utworu Zbigniewa Herberta; utwór ten może wchodzić w skład repertuaru, może też być zgłoszony dodatkowo.


Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.

 

Informacji udzielają:

Aleksandra Bednarczuk

Kierownik Działu Przedsięwzięć Artystycznych

e - mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

Tel. 055 611 20 59

 

Małgorzata Zawół

e - mail: malgorzata.zawol@swiatowid.elblag.pl

Tel. 055 611 20 59

 

załączone pliki:

» Regulamin OKR
» Karta uczestnika
» Karta w kat. poezja śpiewana

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna