Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Jedzie pociąg z daleka

2006-06-21,

Kategoria : Konkursy

W sobotę 24 czerwca o godz. 12 w dużej sali kina Światowid rozpocznie się Międzynarodowy Konkurs Wokalny "Jedzie pociąg z daleka...". W konkursie wezmą udział soliści, duety i zespoły wokalne z Polski i obwodu kaliningradzkiego.


Do udziału w konkursie zgłosiło się około 30 osób.
- Ciekawie zapowiadają się występy grup z Rosji, które, co wiemy z poprzednich spotkań, prezentują wysoki poziom pod względem wokalnym, a jednocześnie spotykają się z barierą językową, bo przyjdzie im się zmagać z polskim tekstem - mówi Magdalena Czarnocka ze Światowida.
Uczestnicy zaprezentują po dwa utwory, z czego jeden - obowiązkowo - z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego. Jury: Tomasz Stroynowski, Jolanta Wójcik i gość z Rosji w szczególności będzie brało pod uwagę emisję głosu, intonację, dykcję, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.
Patronat honorowy nad imprezą objął Ryszard Rynkowski.

 

***


Międzynarodowy Konkurs Wokalny "Jedzie pociąg z daleka..." dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Autor: em 

2006-06-21

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna