Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Konkurs na palmy i pisanki!

2009-03-09,

Kategoria : Konkursy

Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi centrum kultury „Światowid" ogłasza konkurs na palmy i pisanki. W tym roku do regulaminu wprowadzono nową kategorię wiekową oraz metodę wykonania. Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2009 r.


    Jury konkursu „Palmy i pisanki wielkanocne", który ma promować rodzimy folklor, edukować w zakresie etnografii - zwyczajów i obrzędów ludowych, a tym samym chronić dziedzictwo kulturowe, tradycje i tożsamość narodową preferować będzie stare, tradycyjne techniki ludowe i użycie naturalnych materiałów. Organizowany jest w kilku kategoriach wiekowych - udział mogą w nim wziąć zarówno przedszkolaki, jak i osoby dorosłe.

 

- W tym roku zaprosiliśmy do zabawy najmłodszych artystów, prace na konkurs tworzyć mogą już czterolatki - mówi Magdalena Czarnocka, koordynator konkursu. - Nowością jest także kategoria „prace ekologiczne", w której przyjmujemy palmy, pisanki a także stroiki wielkanocne.

 

Jury uwzględniać będzie współczesne realia, można więc wykonać prace w innych niż tradycyjne technikach plastycznych. Organizatorzy dopuszczają możliwość udziału jednego uczestnika w obu kategoriach (palmy i pisanki). Każdą z konkursowych prac należy zaopatrzyć w informację o autorze (imię i nazwisko, dokładny adres, nr telefonu) i dostarczyć osobiście lub przesłać na adres Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid".
Uroczysty wernisaż połączony z wręczaniem nagród odbędzie się 4 kwietnia 2009 r. o godz. 12.00 w CKiWM „Światowid".

 

Współorganizatorem konkursu jest Stowarzyszenie "Jantar".

 

załączone pliki:

» Regulamin konkursu

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna