Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zajęcia w ramach "Akademii sukcesu"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Konkurs Pana Samochodzika

2006-09-03,

Kategoria : Konkursy

CKiWM Światowid ogłasza konkurs plastyczny pn. Bohater literacki, z którym chciałbym się zaprzyjaźnić. Uczniowie, którzy wykonają najpiękniejsze prace, zostaną zaproszeni na bezpłatną projekcję polskiego filmu przygodowego z 1965 roku pt. "Wyspa złoczyńców".

 

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników przygód z klas IV-VI. Każda klasa powinna dostarczyć na konkurs jedną pracę plastyczną (może być ona przygotowana grupowo lub zostać wybrana w drodze konkursu klasowego). Tytuł konkursu brzmi: Bohater literacki, z którym chciałbym się zaprzyjaźnić - technika wykonania oraz format dowolny. Klasy, które dostarczą najpiękniejsze prace, zostaną zaproszone 21 września (czwartek) na godz. 11.00 do kina Światowid na bezpłatną projekcję polskiego filmu przygodowego z 1965 r. pt. "Wyspa złoczyńców" opartego na motywach powieści Zbigniewa Nienackiego. Praca powinna zostać dostarczona przez nauczyciela lub przedstawiciela klasy do pokoju 38 (I piętro) w CKiWM Światowid do dnia 18 września. Najładniejsze dzieła konkursowe zaprezentowane zostaną na wystawie, która będzie ozdobą październikowych Targów Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Więcej informacji o konkursie można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 055 611 20 83.
- Konkursem plastycznym oraz projekcją "Wyspy złoczyńców" rozpoczynamy realizację programu edukacyjnego Nienacki znany i nieznany - mówi Jędrzej Rusiński z CKiWM Światowid. - Warto angażować się w jego realizację. Dzieci, które aktywnie będą brały udział w naszych przedsięwzięciach, zaprosimy na inne projekcje filmowe, a także na poszukiwania skarbu do Fromborka.

 

Zatem, Moi Drodzy Przyjaciele, zabierajcie się za malowanie i rysowanie! Do realizacji następnych zadań przyda się znajomość powieści przygodowej Zbigniewa Nienackiego pt. Pan Samochodzik i zagadki Fromborka. Zapraszam więc do lektury.


Pan Samochodzik

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Promocja czytelnictwa.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna