Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Konkurs teatralny

2007-10-26,

Kategoria : Konkursy

Uwaga młodzi i kreatywni - performerzy, aktorzy i reżyserzy sceniczni. Dolina Kreatywna, program stypendialny Telewizji Polskiej dla twórców przed 25 rokiem życia, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie teatralnym.

 

 Zostało kilka dni na zgłoszenie najciekawszego spektaklu teatralnego do konkursu młodych twórców „Dolina Kreatywna". Do 19 listopada młodzi twórcy teatralni w wieku 14-25 lat mogą zgłaszać nagranie spektaklu teatralnego do konkursu projektu „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka".
Na zwycięzców czeka 15 tys. złotych! Forma - dowolna (z wyłączeniem teatru tańca). Organizatorem konkursu jest Telewizja Polska S.A.

 

    Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe w audycji finałowej konkursu, która zostanie wyemitowana na antenie TVP2 21 grudnia o godz. 13.15. Audycję finałową będzie można również obejrzeć w telewizji interaktywnej iTVP.
   7 i 14 grudnia o godz. 13.30 zapraszamy do obejrzenia w TVP2 felietonów „Dolina Kreatywna - co słychać", dzięki którym zapoznacie się z finalistami i fragmentami spektakli, które będą walczyć o główną nagrodę.

 

    Uczestnicy w zgłoszeniu powinni uwzględnić wypełniony formularz, oświadczenie oraz projekt konkursowy w trzech egzemplarzach na płytach CD lub DVD. Reżyseria, adaptacja, inscenizacja oraz gra aktorska to cztery najważniejsze elementy nadesłanych projektów, które zostaną poddane analizie. Prace konkursowe będą oceniane pod kątem oryginalności pomysłu oraz jego walorów artystycznych i intelektualnych. Nadesłane do konkursu prace będzie oceniało jury składające się z wybitnych ludzi i znawców teatru.

 

    Celem konkursu jest wyróżnienie młodych i zdolnych twórców, którzy często tworzą
w zaciszu swojego domu i nie mają możliwości zaistnienia przed szerszą publicznością. Wsparcie finansowe oraz promowanie laureatów konkursu w ich dalszych działaniach to najistotniejsze cele projektu „Dolina Kreatywna".

 

Regulamin konkursu oraz dokumenty niezbędne do wzięcia w nim udziału są dostępne na stronie internetowej pod adresem www.dolinakreatywna.tvp.pl.

 

***
Dolina Kreatywna
„Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka" to cykliczny projekt stypendialny skierowany do młodych twórców (14-25 lat), który obejmuje 10 dziedzin sztuki, tj. multimedia, fotografię, literaturę, taniec, sztuki plastyczne, muzykę, teatr, animację kultury oraz design (co miesiąc rozstrzygamy konkurs w jednej z tych dziedzin - aktualny harmonogram konkursów na stronie internetowej). Celem projektu jest wspieranie młodych talentów i umożliwienie im dalszego rozwoju kariery artystycznej. Laureaci są prezentowani w audycji telewizyjnej na antenie TVP2 w programie „Dolina Kreatywna" emitowanym w trzeci piątek każdego miesiąca. Przedsięwzięciu towarzyszą liczne imprezy kulturalne. Więcej informacji na: www.dolinakreatywna.tvp.pl.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna