Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Która palma, która pisanka najpiękniejsze?

2009-04-04,

Kategoria : Konkursy

Dziś, w sobotę 4 kwietnia, podczas imprezy pn. „Wielkanoc 2009. Pogrzeb żuru i śledzia", jaka rozpocznie się w „Światowidzie" o godz. 11 odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień w dorocznym konkursie „Palmy i pisanki wielkanocne".

 

    Jak mówi koordynatorka konkursu Magdalena Czarnocka w tym roku wpłynęło bardzo dużo prac.

 

- Jest to z pewnością wynikiem zmian dokonanych w regulaminie, czyli dodania kategorii wiekowych i rozszerzenia technik wykonania prac - mówi.

 

        Komisja w składzie Krystyna Laskowska - etnograf Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu - przewodnicząca jury oraz członkowie jury: Ewa Bednarska-Siwilewicz - plastyk CKiWM „Światowid" i plastyk Danuta Roszak - Makowska, a także Iwona Grajkowska - specjalista ds. projektów CKiWM „Światowid" - sekretarz jury wysoko oceniała prace wykonane tradycyjnymi metodami.
        Stwierdzono osiągnięcie zamierzonych celów konkursu, jakie stanowią ochrona dziedzictwa kulturowego, tradycji i tożsamości narodowej, promocja rodzimego folkloru oraz edukacja etnograficzna w zakresie zwyczajów i obrzędów ludowych.
       Jak czytamy w protokole - „organizator konkursu „Palmy i Pisanki Wielkanocne" Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" składa wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowanie, życząc dalszych sukcesów artystycznych na niwie kultywowania i promocji rodzimego folkloru".
       Komisja dokonała oceny artystycznej palm i pisanek wielkanocnych stanowiących przedmiot konkursu adresowanego do twórców ludowych i osób skupionych w sekcjach i kołach plastycznych działających przy ośrodkach kultury zamieszkujących województwa: warmińsko-mazurskie i pomorskie. Ogółem w konkursie wpłynęło 267 prac w pięciu kategoriach wiekowych. Zgodnie z zasadami Regulaminu Konkursu preferowane były stare, tradycyjne techniki ludowe i użycie naturalnych materiałów.

 

Poniżej wyniki konkursu:


Prace tradycyjne:

1. Palmy;


Wyróżnienie - Mateusz Stefański - Szkoła Podstawowa w Żurawcu
Palmy Nagroda III- Oliwia Majrowska, Ola Karwowska -Przedszkola (4-6 lat)
Palmy Nagroda II -Amelka Świercz- Przedszkola (4-6 lat)
Palmy Nagroda I- Przedszkole nr 2 w Pasłęku, Przedszkola (4-6 lat)

 

Szkoły podstawowe (7-12 lat)
Wyróżnienie - Patryk Sobolak Elbląg
Amanda Malinowska - Szkoła Podstawowa nr 18, Elbląg,
Oskar Kuczmarski - Elbląg,
Nagroda I- Monika Walentynowicz - Szkoła Podstawowa nr 12, Elbląg,

 

Młodzież do 18 lat
Nagroda I- Anna Turzyńska- Gimnazjum Stankowo,

 

Prace wykonane w pracowniach instytucji i ośrodków kultury (w tym prace zbiorowe):
2. Pisanki;

 

Przedszkola (4-6 lat)-
Wyróżnienie -
Janek Szelewoki- Przedszkole nr 8, ul. Bema , Elbląg,
Michał Ragin, Przedszkole nr 26, gr. Krasnoludków, Elbląg
Wiktoria Ram - Przedszkole nr 26, Elbląg
Nagroda III- Emilia Szmydt, Przedszkole nr 23, Elbląg
Nagroda II - Maksymilian Krauze, Przedszkole nr 29, ul. Armii Ludowej, Elbląg
Nagroda I- Martyna Żmijewska - Przedszkole nr 8

 

Szkoły podstawowe (7-12 lat)-
Wyróżnienie - Piotr Świercz - Szkoła Podstawowa nr 23, Elbląg
Nagroda II -Sandra Pawluk -
Nagroda I- Dominika Fercho- Szkoła Podstawowa nr 16, Elbląg

 

Młodzież do 18 lat-
Nagroda I- Katarzyna Bodnar


Osoby dorosłe powyżej 18 lat-
Wyróżnienie - Odaria Załuska,
Nagroda III- Romualda Colta
Nagroda III - Irena Bąbel
Nagroda II - Paulina Perzanowska - Elbląg
Nagroda II - Elżbieta Paczkowska - Elbląg
Nagroda I- Adam Bąk, Lidzbark Warmiński,

Nagroda I- Krajnik Barbara- Zwierzno- Szkoła Podstawowa Zwierzno

 

Prace wykonane w pracowniach instytucji i ośrodków kultury (w tym prace zbiorowe):
Wyróżnienie - Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Elblągu Klub Młodzieży Niepełnosprawnej - Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu

 

3. Stroiki wielkanocne;

 

Przedszkola (4-6 lat)
Wyróżnienie - Szymon Drewek, grupa 3, Przedszkole Bajka, Elbląg
Mikołaj Firgolski- Przedszkole Bajka, Elbląg.
Nagroda III- Piotr Sarapuk- Przedszkole nr 24
Nagroda II - Amelka Świercz- Przedszkole nr 29
Nagroda I- Przedszkole Specjalne- ul. Polna, Elbląg

 

Szkoły podstawowe (7-12 lat)
Nagroda II -Natalia Aleksandrowicz - Szkoła Podstawowa Żurawiec
Nagroda II- Paulina Sarapuk- Szkoła Podstawowa nr 11, Elbląg

 

Młodzież do 18 lat
Nagroda I- Katarzyna Załuska - Banie Mazurskie
Prace wykonane w pracowniach instytucji i ośrodków kultury (w tym prace zbiorowe):
Wyróżnienie - Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU Elbląg

 

O konkursie przeczytać i posłuchać też można na stronie WWW.eswiatowid.pl.

http://eswiatowid.pl/?page=news&ShowOne=3116

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna