Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Lekcje pokazowe w ramach projektu "Nasze Tutaj"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

„Legendy elbląskie” – wyniki konkursu

2015-12-04,

Kategoria : Konkursy

 Ponad 230 prac plastycznych wpłynęło na konkurs „Legendy elbląskie”. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” rozstrzygnęło konkurs i ogłasza wyniki.  

Prawie miesiąc organizatorzy konkursu czekali na nadsyłane prace zainspirowane elbląskimi legendami. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o historii Elbląga i jej regionu.

Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się 9 grudnia o godzinie 17.00  w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną w holu głównym „Światowida”, na I piętrze. Po wręczeniu nagród zebrani goście będą mogli obejrzeć inscenizację o Piekarczyku w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu.

Konkurs skierowany był do przedszkoli, szkół podstawowych oraz placówek kulturalno-oświatowych. Techniki wykonywania prac były dowolne.

- Młodzi artyści zaskoczyli swoimi pracami komisję oceniającą – mówi przewodnicząca jury, Ewa Bednarska – Siwilewicz. – Nadesłano do nas kilka makiet przestrzennych, otrzymaliśmy także prace w formie komiksu oraz prace wykonane w różnych technikach rysunkowych: malarstwo, ołówek, pastel suchy i olejny, techniki mieszane.


Komisja w składzie:
- Ewa Bednarska – Siwilewicz, instruktor plastyki, przewodnicząca jury
- Małgorzata Cieślik,  nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 23, członek jury
- Paulina Rynkiewicz, dziennikarz – edytor tekstów, członek jury
- Małgorzata Zielińska, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 23, członek jury

Przyznała nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:


KATEGORIA I – dzieci do 6 lat

Nagrody:
Tosia Jaranowska, Przedszkole nr 3, makieta
Praca zbiorowa, Przedszkole Mały Europejczyk, makieta
Grupa Tropiciele, Niepubliczne Przedszkole Balonik, makieta
Zuzanna Wójcik, Przedszkole nr 31
Hubert Borawski, Przedszkole nr 3, Legenda o diabelskim kamieniu
Amelia Kordel, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia, Męstwo Elblążanek
Amelia Witkowska, Przedszkole nr 3, Diabelski kamień
Cyntia Cynuta, Przedszkole nr 29, O dzielnym Piekarczyku
Franek Zieliński, Przedszkole nr 24
Noemi Glódź, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia, Męstwo Elblążanek

Wyróżnienia:
Barbara Mazurek, Przedszkole nr 15, makieta
Julia Kordek, Przedszkole z Grupami Integracyjnymi nr 15, Zaklęta pieczara
Maja Budziszewska, Przedszkole nr 3
Michalina Barcikowska, Przedszkole nr 3, Legenda o braciach olbrzymach
Zuzanna Witkowska, Przedszkole nr 3, Legenda o Piekarczyku
Magdalena Kuich, Szkoła Podstawowa nr 25, W pracowni czarnoksiężnika Kiliana
Natalia Myszk, Szkoła Podstawowa nr 9, Legenda o diabelskim kamieniu
Kasia Kiedyk, Przedszkole nr 29,
Julia Tkacz, Przedszkole nr 17, Łopata mojego Piekarczyka

KATEGORIA II – dzieci od 7 do 10 lat

Nagrody:
Nikola Stando, Szkoła podstawowa nr 25
Aleksander Wróblewski, Szkoła Podstawowa nr 18, Legenda o diabelskim kamieniu
Jan Przedpełski, Szkoła Podstawowa nr 25, Czarnoksiężnik w pracowni
Wiktoria Olejniczak, Szkoła Podstawowa nr 23
Malina Witkowska, Szkoła Podstawowa nr 25, Rozpacz olbrzyma po zabiciu brata
Szymon Waldecki, Szkoła Podstawowa nr 25, Żałosny koniec Kiliara
Alicja Ścigaj, Szkoła Podstawowa nr 15, O rycerzu w srebrnej zbroi
Hanna Grobelna, Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Męstwo Elblążanek
Aniela Kasprzykowska, Szkoła Podstawowa nr 18, Diabelski Kamień
Lena Bałdyga, Szkoła Podstawowa nr 25, Diabeł obdarowuje Kiliara złotem
Wiktoria Mincewicz, Szkoła Podstawowa nr 15, Piekarczyk
Marta Ajdukiewicz, Szkoła Podstawowa nr 18, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku

Wyróżnienia:
Maja Witecka, Szkoła Podstawowa nr 15, O zatopionej świątyni
Oskar Błaszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 25
Gabrysia Urbańska, Szkoła {Podstawowa nr 15, Czerwony kur
Piotr Buczek, Szkoła Podstawowa nr 18
Patrycja Lewandowska, Szkoła Podstawowa nr 25, Diabelski kamień
Anna Dybikowska, Szkoła Podstawowa nr 25
Martyna Kowalska, Szkoła Podstawowa nr 23
Alan Brzeziński, Szkoła Podstawowa nr 14, O srebrnym rycerzu
Michał Szuplewski, Szkoła Podstawowa nr 25
Michał Gurzyński, Szkoła Podstawowa nr 18, Elbląski czarnoksiężnik
Dominika Szafran, Szkoła Podstawowa nr 18, Elbląski czarnoksiężnik
Nikola Brzozowiec, Szkoła Podstawowa nr 8, Legenda o Piekarczyku
Kornelia Wasiłyszyn, Świetlica Popołudniowa przy Zespole Szkół nr 3, Legenda o męstwie Elblążanek
Klaudia Nadolska, Szkoła Podstawowa nr 14, Piekarczyk
Gabrysia Skapowicz, Szkoła Podstawowa nr 15, Piekarczyk broni miasta
Karolina Horoszko, Szkoła Podstawowa nr 25, Spotkanie Kiliara z diabłem
Błażej Sadkowski, Szkoła Podstawowa nr 14, O czarnoksiężniku
Damian Wrzałka, Świetlica Popołudniowa przy Zespole Szkół nr 3, Legenda o diabelskim kamieniu
Konrad Skonieczny, Szkoła Podstawowa nr 14, Czarnoksiężnik Kilian
Inez Laskowska, Szkoła Podstawowa nr 14, O diabelskim kamieniu
Dominika Lewczuk, Szkoła Podstawowa nr 15, Najazd Krzyżaków
Zosia Palewicz, Świetlica dzienna przy Zespole Szkół nr 3, Legenda o elbląskim czarnoksiężniku i diable w Bażantarni
Ola Zalewska, Szkoła Podstawowa nr 15, Piekarczyk broni bramy targowej
Nelly Konopko, Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 15
Konrad Piasecki, Świetlica dzienna przy Zespole Szkół nr 3, Legenda o Piekarczyku, który uratował Elbląg
Agata Martenowska, Szkoła Podstawowa nr 15, Legenda o Piekarczyku

KATEGORIA III – dzieci od 11 do 13 lat

Nagrody:
Igor Berent, Szkoła Podstawowa nr 19, makieta
Kinga Słomka, Szkoła Podstawowa nr 18, Chciwy Czarnoksiężnik
Aleksander Michalak, Szkoła Podstawowa nr 23
Oliwia Burnos, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
Justyna Mirolewicz, Szkoła Podstawowa nr 23
Paulina Szczygieł, Szkoła Podstawowa nr 12, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
Ola Szarłat, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
Zofia Siekierka, Szkoła Podstawowa nr 18, Chciwy Czarnoksiężnik
Maja Kusiak, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Świętym kamieniu
Weronika Maj, Szkoła Podstawowa nr 18, Barto i jego sfora
Wiktoria Dobosz, Szkoła Podstawowa nr 18, Bohaterstwo elbląskich kobiet
Barbara Siekierka, Szkoła Podstawowa nr 18, Smok spływa na wodę
Weronika Stanowska, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
Ola Ciarkowska, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o świętym kamieniu

Wyróżniania:
Kacper Łaszak, Szkoła Podstawowa nr 19, Komiks
Mateusz Piotrowski, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o świętym kamieniu
Joanna Karaszewska, Szkoła Podstawowa nr 21, Legenda o Elbląskim czarnoksiężniku
Oliwia Barcowska, Szkoła Podstawowa nr 15
Kornelia Szulc, Szkoła Podstawowa nr 15, Dzielny Piekarczyk
Konrad Wojtysiak, Szkoła Podstawowa Nr 21, Legenda o głazie pustelnika
Nikola Kwiatkowska, Szkoła Podstawowa nr 18, Łopata Piekarczyka
Aleksandra Czupajło, Szkoła Podstawowa nr 15, Dzielny Piekarczyk
Oliwia Kotłowska, Szkoła Podstawowa nr 15, Obrona Elbląga

 

Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Rękodzieło - sztuka warta zachodu", realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu.

Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna