Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zajęcia w ramach "Akademii sukcesu"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Nagroda w konkursie

2017-02-23,

Kategoria : Konkursy

Z dumą informujemy, że uczestniczka zajęć plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Lucyna Poduch, zdobyła jedną z głównych nagród w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z pędzlem przez świat” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki.

Hasło przewodnie konkursu to: „Etno-Portrety” - oblicza ludzkich kultur. Ideą konkursu jest popularyzacja kultur świata, docenienie odmienności kulturowej oraz czerpanie z ich bogactwa inspiracji do pracy twórczej. Lucyna Poduch rozwija pasję twórczą w pracowniach plastycznych CSE „Światowid” już od kilku lat, nagrodę zdobyła w kategorii dorośli, za Portret Afrykanki, wykonany na tkaninie w technice mieszanej: piórko, tusz, wosk.

Konkurs „Z pędzlem przez świat” już od lat jest jednym z elementów międzynarodowego festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia „Inspiracje Flamenco” Przenikanie Kultur. Jest to wydarzenie organizowane przez MDK Wrocław-Krzyki, którego celem jest zaprezentowanie wielu kultur mających wpływ na powstanie sztuki Flamenco. Drugim równorzędnym celem przedsięwzięcia jest współdziałanie różnych pokoleń, co wzmacnia postawy szacunku wobec różnorodności.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna