Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Nagrodzone na Silezianach

2015-12-16,

Kategoria : Konkursy

Uczestniczki zajęć artystycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” uzyskały nagrody i wyróżnienia na prestiżowym X Międzynarodowym Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej SILEZIANY.

Jury X Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży „SILEZIANY’2015” przyznało dwie nagrody elblążankom, które na co dzień uczęszczają na zajęcia do pracowni Ewy Bednarskiej-Siwilewicz w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Gabrysia Prystupa lat 9 otrzymała brązowy medal, a Natalia Polasik lat 10 wyróżnienie.

Inspiracją do prac miały być dzieła uznanych artystów, mógł to być ulubiony malarz albo obraz, a może obraz, który zachwycił albo wręcz odwrotnie nie podobał się.

- Na zajęciach omawialiśmy dzieła różnych artystów, nasze najmłodsze uczestniczki zainspirowały się pracami Marca Chagalla – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz. -  Stworzyły prace z batiku i bardzo nas cieszy, że zostały one docenione i nagrodzone.

Gabrysia i Natalia już od dwóch lat uczęszczają na zajęcia artystyczne w CSE „Światowid”, zwykle tworzą prace ceramiczne. Wykonane przez nie batiki można oglądać w Galerii na Poziomie w Centrum Handlowym Agora w Bytomiu, obok prac uczestników między innymi z Polski, Armenii i Wielkiej Brytanii.

Serdecznie gratulujemy!

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna