Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Najpiękniejsze palmy i pisanki

2007-03-30,

Kategoria : Konkursy

Wczoraj, 29 marca rozstrzygnięty został konkurs na „PALMY I PISANKI WIELKANOCNE".

 

      Komisja w składzie: Alicja Majkowska - konsultant ds. sztuki Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - przewodnicząca Jury, Krystyna Laskowska - etnograf Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu - członek Jury i Józef Siwilewicz - artysta plastyk - członek Jury dokonała oceny palm i pisanek wielkanocnych stanowiących przedmiot konkursu adresowanego do osób indywidualnych oraz członków sekcji i kół plastycznych działających przy ośrodkach kultury zamieszkujących województwa: warmińsko-mazurskie i pomorskie.
  - Ogółem w konkursie wzięło udział 57 osób, które zgłosiły do konkursu łącznie 80 prac. - mówi Magdalena Czarnocka, organizatorka konkursu. - Preferowane były stare, tradycyjne techniki ludowe i użycie naturalnych materiałów.
 Komisja wysoko oceniała prace wykonane tradycyjnymi metodami. 
 - Nadesłano dużo więcej prac w porównaniu z rokiem ubiegłym - stwierdziła przewodnicząca Jury. - Stąd wniosek, że zamierzone cele konkursu, jakimi są ochrona dziedzictwa kulturowego, tradycji i tożsamości narodowej, promocja rodzimego folkloru oraz edukacja etnograficzna w zakresie zwyczajów i obrzędów ludowych, zostały osiągnięte.

 

Nagrodzono i wyróżniono następujące prace:

 

• KATEGORIA PISANKI DO 18 LAT:
I miejsce: Adrianna Chrostowska - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim
II miejsce: Agata Ruderko - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim
Wyróżnienia:
- Klub Młodzieży Niepełnosprawnej - Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
- Magdalena Wieczorek - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim
- Izabela Szyca i Alicja Kraszewska - Przedszkole Niepubliczne „Bajka" w Elblągu
- Ilona Florczyk - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim
- Irena Biszko - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim
- Cezary Rękas - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim

 

• KATEGORIA PISANKI POW. 18 LAT:
Równorzędne I miejsce: Irena Budzyńska - Elbląg, Adam Bąk - Lidzbark Warmiński
Równorzędne II miejsce: Anna Muraszko - Elbląg, Paulina Paczkowska - Elbląg
Wyróżnienia:
- Ewa Palarczyk - Lidzbark Warmiński
- Irena Bąbel - Elbląg
- Jan Wanatko - Zielona Góra

 

• KATEGORIA PALMY DO 18 LAT:
I miejsce: Grzegorz Michalak - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim
II miejsce: Marta Dąbrowska - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim
III miejsce: Klaudia Górczyńska - Przedszkole Niepubliczne „Bajka" w Elblągu
Wyróżnienia:
- Patrycja Florczak - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim
- Świetlica Nowakowo
- Kamil Kalwajtys - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim

 

• KATEGORIA PALMY POW. 18 LAT:
I miejsce: Irena Bąbel - Elbląg
II miejsce: Iwona Bral - Nowe Miasto Lubawskie
Wyróżnienia:
- Halina Gębska - Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim
- Katarzyna Kluzek - Elbląg
- Wanda Czarnowska - Elbląg

 

Organizatorzy konkursu „Palmy i Pisanki Wielkanocne" Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" w Elblągu składają wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowanie, życząc dalszych sukcesów artystycznych niwie kultywowania i promocji rodzimego folkloru.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna