Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zajęcia w ramach "Akademii sukcesu"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Namalowały i wygrały

2016-02-23,

Kategoria : Konkursy

Dynamiczne prace inspirowane międzynarodową kulturą, modą, obyczajami, architekturą, sztuką oraz muzyką i tańcem – takie oczekiwania mieli organizatorzy IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Z pędzlem przez świat”. Uczestniczki zajęć artystycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zostały nagrodzone i wyróżnione na wrocławskim konkursie, towarzyszącym międzynarodowemu festiwalowi Sztuka Łączy  Pokolenia.

W konkursie wzięły udział prace Wandy Kucharczyk i Lucyny Poduch. Pierwsza została nagrodzona, druga wyróżniona. Obie panie uczęszczają na zajęcia plastyczne dla dorosłych.

- Konkursowe hasło „Świat na głowie” dawało swobodę wypowiedzi, nie narzucając konkretnej interpretacji tematu – mów Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyczny w CSE „Światowid”. - Nagrodzone prace są inspirowane tańcem flamenco, panie tworzyły w technice tkaniny malowanej woskiem i barwionej pigmentami.

Rysunek, malarstwo, fotografia - konkurs „Z pędzlem przez świat” już od kilku lat stał się atrakcją w ramach festiwalu Sztuka Łączy  Pokolenia,  Inspiracje  Flamenco  Przenikanie  Kultur.  Jest  to  organizowana  przez Młodzieżowy  Dom  Kultury Wrocław-Krzyki    impreza międzynarodowa,  która ma  na  celu przedstawienie  wielu  kultur,  mających  wpływ  na  powstanie  sztuki  Flamenco.  W  ramach  Festiwalu przenikają się kultury, narodowości,  inspiracje, ale nie  tylko. Ideą przedsięwzięcia jest też udział w imprezie różnych pokoleń, ich wspólne projekty, wzajemne upowszechnianie szacunku wobec różnorodności. 

- To kolejne wyróżnienia, które zdobywają starsi i młodsi uczestnicy zajęć plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i cieszy nas to, że prace tworzone w Elblągu, w „Światowidzie” doceniane są na konkursach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna