Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Namaluj elbląską legendę

2015-09-16,

Kategoria : Konkursy

Najpopularniejszy Piekarczyk, a może elbląski czarnoksiężnik, rycerz w srebrnej zbroi albo odważne Elblążanki – można je namalować, narysować, stworzyć collage lub pracę przestrzenną. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zachęca dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym „Legendy elbląskie”.

Tematem konkursu są legendy elbląskie, ale inspirację do stworzenia pracy plastycznej mogą stanowić również okoliczne legendy. Prace mogą być wykonane w dowolnych technikach rysunkowych, malarskich, collage czy prace przestrzenne.

- Celem ogłaszanego przez nas konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Elbląga i regionu – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz, instruktor plastyczny w CSE „Światowid”. - Organizujemy go wspólnie Stowarzyszeniem Jantar oraz Szkołą Podstawową nr 23 w Elblągu bo zależy nam na budowaniu tożsamości lokalnej poprzez połączenie działań plastycznych z animacją społeczną.  

Udział w konkursie jest bezpłatny, a skierowany jest on do przedszkoli i  szkół  podstawowych, oraz  placówek kulturalno-oświatowych.

Konkurs rozgrywany będzie w 3 kategoriach:

            Kategoria I – dzieci do 6 lat
            Kategoria II – dzieci od 7 do 10 lat
            Kategoria III – dzieci  od 11 lat do 13 lat

Prace na konkurs należy nadsyłać na adres:

 

Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu
ul. Słoneczna 14
82-300 Elbląg

w nieprzekraczalnym terminie do 10 października muszą być to prace własne.

Oceni je komisja powołana przez organizatora, która będzie się kierować następującymi kryteriami: poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy, stopień trudności wykonania.

Nagrodami w konkursie są m.in. wydawnictwa książkowe i materiały plastyczne. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej, które odbędzie się w listopadzie tego roku w CSE „Światowid”.

Informacji na temat konkursu udziela: Małgorzata Cieślik 55 625 87 02 sekretariat, e-mail: sp23.m.cieslik@wp.pl Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu.

Regulamin i karta zgłoszenia w załączeniu.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu "Rękodzieło - sztuka warta zachodu", realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" oraz CSE "Światowid" w Elblągu.

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna