Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warszaty dla terapeutów

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ostatnia szansa, by powalczyć o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego ortografa”!

2015-09-04,

Kategoria : Konkursy

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”, „Pojedziemy na Pomorze, może ono nam pomoże, jak Pomorze nie pomoże to pomoże może morze” – umiesz to napisać bez żadnego błędu? To konkurs dla Ciebie. Tylko do najbliższego piątku, 4 września można się jeszcze zapisać do udziału w wojewódzkim dyktandzie. Wystarczy zebrać trzyosobową drużynę i zgłosić się do ”Światowida”.

Cztery dni potrwają zmagania uczniów i dorosłych z językiem polskim.

- We wtorek, 8 września do wzięcia udziału zapraszamy drużyny ze szkół podstawowych, 9 września przedstawicieli szkół gimnazjalnych, natomiast 10 września ponadgimnazjalnych – opowiada organizatorka dyktanda, Marta Derlukiewicz. -  Kolejnego dnia do konkursu zaprosimy dorosłych, przedstawicieli różnych grup społecznych, m.in. samorządowców, dziennikarzy, policjantów, polityków, pielęgniarki, księgowe.

Tytuły laureatów zdobędą trzy najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach. Zwycięskie trzy zespoły z każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe i wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się w dniu pikniku – 24 września. Wtedy powalczą o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”.

Dyktanda rozpoczną się o godz. 12 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy przeczytać regulamin konkursowy zamieszczony na http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/zawalcz-o-tytu-najlepszego-warminsko-mazurskiego-ortografa/, następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć do CSE „Światowid” w Elblągu.

Kartę należy przesłać pocztą lub e-mailem na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl albo doręczyć osobiście do sekretariatu CSE „Światowid” w Elblągu do 4 września.

Dyktando odbędzie się w ramach projektu „Ojczysty się liczy” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych”.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna