Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Portret poety

2009-04-16,

Kategoria : Konkursy

Do 27 kwietnia centrum kultury „Światowid" przyjmuje zgłoszenia chętnych do udziału w konkursie recytatorskim, którego bohaterem będzie Krzysztof Kuczkowski, poeta, krytyk, redaktor naczelny "Toposu".

Konkurs towarzyszy imprezie pn. „Przytulisko literackie. Literackie portrety polskich pisarzy współczesnych". Impreza ma charakter artystyczno-edukacyjny i skierowana jest do uczniów gimnazjów z Elbląga i okolic. 
Jurorem w konkursie recytatorskim będzie Krzysztof Kuczkowski, a warunkiem udziału jest przygotowanie i wyrecytowanie wybranego utworu poetyckiego jego autorstwa.

 

- Repertuar uczestników obejmuje jeden cały utwór poetycki z dowolnego tomu poezji autorstwa Krzysztofa Kuczkowskiego - wyjaśnia Małgorzata Pawluk z Centrum Kultury „Światowid". - Juror, Krzysztof Kuczkowski, wybiera zwycięzcę biorąc pod uwagę interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.
Uczestnicy będą mieli prawo zwracania się do jurora o uzasadnienie oceny swojej prezentacji, a zwycięzcy konkursu otrzymają upominki ufundowane przez organizatorów.

 

Konkurs rozpocznie się 4 maja o godz. 9.00 na „Scenie Na Piętrze" elbląskiego „Światowida". Po konkursie odbędzie się spotkanie z poetą pod hasłem „Wspólnota poetów".

 

- Będzie to wyjątkowa okazja dla młodzieży gimnazjalnej, by zapoznać się z opinią pisarza na temat indywidualizmu i wspólnotowości wpisanych w artystyczne istnienie autorów wierszy, przenikania się motywów i wątków w wierszach twórców poezji różnych generacji czy też tradycji poetyckiej i jej aktualności - zachęca Małgorzata Pawluk.

 

Wiersze poety znaleźć można w Internecie, m.in. na stronie: http://pobocza.pl/pob10/kk.html 

 

Informacje szczegółowe znaleźć można w artykule:http://swiatowid.elblag.pl/index.php?artid=1975

 

załączone pliki:

» Regulamin
» Karta uczestnictwa

 

J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna