Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zajęcia w ramach "Akademii sukcesu"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Przytulam, bo lubię - pokaz filmowy i konkurs plastyczny

2017-05-10,

Kategoria : Konkursy

Kino Światowid zaprasza do udziału w elbląskiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem "Przytulam, bo lubię", inspirowanego nowym serialem animowanym dla dzieci. Akcja odbywać się będzie w kilkudziesięciu miastach w Polsce i ma na celu uczenie dzieci oraz ich bliskich znaczenia małych gestów i słów, niezbędnych w tworzeniu i utrzymywaniu dobrych relacji.

Konkurs plastyczny "Przytulam, bo lubię" skierowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zadaniem uczestników jest wykonanie kreatywnej pracy plastycznej obrazującej stwierdzenie:„Przytulam, bo lubię”. Technika i forma realizacji zadania są dowolne – liczy się pomysłowość i jakość wykonania. Prace należy dostarczyć do kasy lub biura Kina Światowid do 10 maja 2017 roku. Laureaci zostaną wyłonieni przez komisję konkursową, a autorzy prac, które zostaną uznane za najciekawsze, otrzymają nagrody rzeczowe.

Inspiracją dla konkursu "Przytulam, bo lubię" jest premiera najnowszego polskiego serialu animowanego "Przytul mnie", kierowanego do dzieci w wieku 4-6 lat. To podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący wyjątkową relację między Tatą Misiem a Małym Misiem, zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki "Proszę mnie przytulić" Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

– Myślę, że najważniejszym tematem, jaki poruszamy w serialu jest to, że bez względu na wszystkie głupoty i przeciwności losu, które mogą się nam przydarzyć, miłość sprawia, że znów się uśmiechamy – mówi Bartosz Wierzbięta, scenarzysta serialu.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w sobotę, 13 maja 2017 roku w Kinie Światowid. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz wybranych odcinków serialu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat projektu "Przytulam, bo lubię" można znaleźć na stronie serialu.

O serialu pt. Przytul mnie
reż. Mateusz Jarmulski, Polska 2017

Bohaterami są Tata Miś i Mały Miś, którzy przeżywają wiele zabawnych przygód. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innymi sami stajemy się bogatsi.

- "Przytul mnie" jest serialem, który w zabawny sposób portretuje więź ojca ze swoim małym synkiem – mówi Grzegorz Wacławek, producent i pomysłodawca serialu. – Kluczem do zrozumienia tej relacji jest zaufanie i otwartość na potrzeby drugiej osoby. To serial, z którego zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli wynieść bardzo wiele.

Autorem scenariusza jest Bartosz Wierzbięta - twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak "Shrek", "Madagaskar" czy "Sing".

Koordynacja projektu: Momakin

Regulamin konkursu plastycznego "Przytulam, bo lubię" w załączeniu.


Autor: Karolina Śluz

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna