Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Recytator wygrał w turnieju

2009-05-12,

Kategoria : Konkursy

Wiersz Juliana Tuwima „Zupełnie nieznajomej, raz widzianej" i fragment „Tanga" Sławomira Mrożka w wykonaniu Ireneusza Kality przekonał jury eliminacji wojewódzkich 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, jaki odbył się w minioną niedzielę w Olsztynie. Elblążanin zajął I miejsce w kategorii turniej recytatorski pokonując rywali z całego województwa.

    

Irek jest członkiem działającej przy centrum kultury „Światowid" grupy teatralnej Deja Vu, która spotyka się co tydzień i pod okiem instruktorki Edyty Machul, rozwija swoje umiejętności aktorskie. Tworzą ją młodzi, kreatywni ludzie - uczniowie gimnazjów i szkoły średniej. Ireneusz Kalita dołączył do grupy na początku tego roku, a - jak mówi - o konkursie recytatorskim dowiedział się dopiero w kwietniu. Intensywnie pracował więc z instruktorką nad wierszem Juliana Tuwima pt. „Zupełnie nieznajomej, raz widzianej" oraz fragmentem „Tanga" Sławomira Mrożka.         

Aby dostać się do eliminacji wojewódzkich musiał zaprezentować swoje umiejętności na etapie rejonowym, który przeprowadzony był w „Światowidzie" 21 kwietnia. Zajął wówczas drugie miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.          

W Olsztynie zaprezentował te same dwa utwory, ale tu jury oceniło wykonanie jako najlepsze spośród wszystkich uczestników. 

Przypomnijmy - przeglądy finałowe dla turnieju recytatorskiego i „Wywiedzione ze słowa” odbędą się w dniach 4 - 7 czerwca w Ostrołęce, dla teatrów jednego aktora w dniach 12 - 14 czerwca w Słupsku, a poezji śpiewanej od 16 do 19 czerwca we Włocławku.

 

J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna