Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Rymowali o... zdrowym odżywianiu

2007-05-10,

Kategoria : Konkursy

W czwartek 10 maja odbył się finał konkursu pn. "Żyj zdrowo" będącego częścią realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" i CKiWM "Światowid" programu zapobiegania nadwagi u dzieci i młodzieży.


    W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV - VI elbląskich podstawówek. Zadaniem konkursowym było wymyślenie hasła promującego sport oraz zdrowe odżywianie. Do finału zakwalifikowały się dwie klasy ze szkoły podstawowej nr 19. Zwycięską klasą okazała się klasa V „C" (wychowawca Beata Burdelska), drugie miejsce zajęła klasa VI "D" (wychowawca Magdalena Hoppe). Jury postanowiło wyróżnić klasy: IV „B" z SP 19 (wychowawca Wioletta Wąsowicz), klasę pani Magdaleny Przeździeckiej ze Szkoły Muzycznej oraz V „B" z SP 12 (wychowawca Mirosława Szymanowska).
    Po turniejowych zmaganiach uczestnicy zaproszeni zostali na degustację zdrowej żywności. Nagrodą główna jest wycieczka dla całej klasy do Aquaparku w Sopocie pozostałe klasy wygrały mini kursy tańca i spotkania z dietetykiem.

 

- Celem programu jest propagowanie zdrowego i racjonalnego żywienia, kształtowanie postaw prozdrowotnych, zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu i zapobieganie nadwadze oraz promocja sportu - mówi Tomasz Łukasiński z CKiWM "Światowid" .

 

Program dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu.

 

 

Autor: T. Łukasiński, red. J.K-D

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna