Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Rysunek intuicyjny –konkurs plastyczny

2008-10-02,

Kategoria : Konkursy

Centrum Kultury „Światowid” zaprasza wszystkich miłośników sztuki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. "Rysunek intuicyjny" oraz w wykładzie z zakresu historii sztuki pn. "Grafika na przestrzeni wieków”. Konkurs odbędzie się w środę, 8 października o godz. 13:00 w holu głównym „Światowida”. Wykład natomiast rozpocznie się o godz. 17:00 w Galerii Nobilis. Wstęp jest wolny.


Adresaci konkursu

Konkurs plastyczny pn. "Rysunek intuicyjny" skierowany do młodzieży oraz osób dorosłych.

 

Tematyka

Tematyka konkursu to "Rysunek intuicyjny" - studium martwej natury. Prace będzie można wykonywać następującymi technikami (za pomocą ołówka, węgla, sangwiny, sepii).

 

Nagrody

Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Nagrody oraz wyróżnienia zostaną
wręczone o godz. 16:00 w Galerii Nobilis podczas wernisażu wystawy pokonkursowej pn. „Kompozycje”.

 

Konkurs plastyczny rozpocznie się o godz. 13:00 w holu głównym CKiWM „Światowid” a zakończy się o godz. 15:00. Wszyscy ci, którzy chcą wziąć udział w konkursie muszą przynieść ze sobą materiały potrzebne do wykonania pracy (ołówek, węgiel, sangwina, sepia).

 

Tego dnia o godz. 16:00 w Galerii Nobilis odbędzie się także wernisaż wystawy pn. "Kompozycje". Jest to pokonkursowa prezentacja prac plastycznych w dziedzinie rysunku, malarstwa, batiku oraz grafiki. Podczas wernisażu wręczone zostaną nagrody uczestnikom III Konkursu Plastycznego „Kompozycje” oraz konkursu "Rysunek intuicyjny".

 

Więcej informacji można uzyskać u organizatora konkursu : Pani Ewy Bednarskiej - Siwilewicz (instruktor plastyki w CKiWM Światowid).

 

Konkurs jest częścią projektu "Pomosty - Europejskie Spotkania Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej" realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna