Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Stań w szranki z ortografią!

2019-09-17,

Kategoria : Konkursy

Zasady ortograficzne w języku polskim i cały zestaw wyjątków od reguł spędzają sen z powiek niejednemu z nas... Mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez, „ch” czy „h”? Jeśli lubcie wyzwania - a ortografia to nie lada wyzwanie – weźcie udział w Dyktandach o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019". Na konkurs ortograficzny zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Do udziału w dyktandach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Konkurs, podzielony na cztery kategorie wiekowe, odbędzie się w następujących terminach:
- uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych - 17 września (wtorek),
- uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych - 18 września (środa),
- uczniowie szkół ponadpodstawowych - 19 września (czwartek),
- dorośli - 20 września (piątek)

W każdej kategorii wiekowej rywalizować będą 3-osobowe zespoły. Najlepsze z nich zakwalifikują się do Wielkiego Dyktanda, zaplanowanego na 25 września podczas Pikniku Ortograficzno-Językowego. Ale to nie koniec atrakcji: w ramach Pikniku odbędzie się debata pt. „Blaski i cienie Internetu” z udziałem ekspertów, poświęcona komunikacji w mediach społecznościowych. Ponadto przygotowane zostaną stacje ortograficzno-językowe, gdzie każdy uczestnik Pikniku będzie mógł wziąć udział w grach i quizach językowych. Przy każdej stacji będzie można wykonać zadanie ortograficzne bądź językowe, a najlepsi wezmą udział w losowaniu nagród.

- Chcemy pokazać dzieciom i dorosłym, że przez zabawę też można się wiele nauczyć. Zapraszam do udziału w naszych dyktandach i życzę wszystkim powodzenia – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid”.

Aby wziąć udział w dyktandzie, do 16 września 2019 r należy dokonać zgłoszenia 3-osobowego zespołu za pośrednictwem poczty elektronicznej: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 55 611 20 77 lub nr kom.: 601 917 817 oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Projekty – „Ojczysty – Lubię to!”. Zapraszamy do kontaktu.

Projekt „Ojczysty – lubię to!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna