Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Sukces we Wrocławiu

2018-04-26,

Kategoria : Konkursy

Stworzyła własny portret inspirowany życiem kobiet, ich tradycjami i obyczajami w różnych kulturach i …wygrała. Mowa o Lucynie Poduch, uczestniczce zajęć plastycznych dla dorosłych w CSE „Światowid”, która zdobyła główną nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Z pędzlem przez świat” w kategorii dorosłych.


Konkurs organizowany jest od 11 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki, a od kilku lat stał się atrakcją w ramach międzynarodowego festiwalu „Sztuka łączy pokolenia. Inspiracje Flamenco - Przenikanie Kultur”. Myślą tegorocznej edycji organizowanej pod hasłem „Etno-Portrety” była „Kobieta w kulturach świata”. Lucyna Poduch, uczestniczka zajęć plastycznych dla dorosłych pod okiem instruktorki CSE „Światowid” – Ewy Bednarskiej-Siwilewicz – stworzyła własny portret kobiety.

- Pracę wykonała w technice tkaniny rysowanej piórkiem i malowanej barwnikami – mówi Ewa Badnarska-Siwilewicz. – Pani Lucyna, z zawodu psychoterapeutka, od kilku lat uczestniczy w naszych zajęciach, a tworzenie daje jej bardzo dużo radości.

I nie tylko radości – nagroda w tym prestiżowym wrocławskim konkursie jest już kolejną na koncie Pani Lucyny. Wystawę prac konkursowych można oglądać w Galerii Kolor MDK Wrocław-Krzyki do 15 maja 2018 roku.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna