Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Rusza rozbudowa! Konferencja prasowa 14.08.2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Weź udział w naszych konkursach!

2018-06-20,

Kategoria : Konkursy

Aż dwa konkursy dla dzieci i młodzieży – plastyczny, na przygotowanie okładki ulubionej książki i literacki, polegający na rekomendacji ulubionej książki w formie pisemnej lub „wideopromocji” przy wykorzystaniu telefonu komórkowego – ogłasza CSE „Światowid” w Elblągu.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu organizuje konkursy w ramach projektu pn. „Literacki wehikuł czasu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Ich celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa oraz stworzenie  okazji do indywidualnych działań rozbudzających ich kreatywność. 

- Oba skierowane są do dzieci oraz młodzieży od 11. do 18. roku życia, czyli urodzonych od 2000 do 2007 roku – mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid”. - Konkurs plastyczny ogłaszamy pod hasłem „Radość czytania”, a drugi „Literatura okiem i uchem” – na recenzję książki w formie pisemnej lub wideo.

Pracę plastyczną (okładkę książki) należy wykonać w formacie A4, dowolną techniką, z wyłączeniem prac wyklejanych materiałami sypkimi, ponieważ prace będą prezentowane na wystawie i muszą być płaskie, aby można je było umieścić w stelażach wystawienniczych. Zarówno okładka, jak i rekomendacja muszą być pracą indywidualną, prace zespołowe nie będą brane pod uwagę.

- Zgłoszenia w obu konkursach przyjmujemy do 15 września 2018 r. Prace nadesłane po tym terminie nie będą oceniane – dodaje Aleksandra Bednarczuk. – Nadesłane prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych  - pierwsza uczestników w wieku 11-14 lat, tj. roczniki 2004-2007, a druga uczestników w wieku 15-18 lat, tj. roczniki 2000-2003.

Jury przy ocenie prac uwzględniać będzie nawiązanie do tematu konkursu, pomysłowość, oryginalność i estetykę wykonania , a następnie przyzna nagrody rzeczowe w postaci książek, gier planszowych lub bonów pieniężnych. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do 15 października na stronie internetowej Światowida, a laureaci będą powiadomieni telefonicznie lub mailowo.

Regulaminy i karty zgłoszeń w plikach poniżej.


Autor: red.

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna