Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Weź udział w konkursie recytatorskim

2007-10-21,

Kategoria : Konkursy

Przypominamy, że 25 listopada mija termin zgłoszeń na „Konkurs Recytatorski z wierszami Krzysztofa Cezarego Buszmana", który odbędzie się 14 grudnia o godz. 11.00 na Scenie na Piętrze.


     Propozycja skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy prezentować mają wiersze autorstwa K.C. Buszmana, a laureaci konkursu wyłonieni przez jury, w którym zasiądzie poeta, otrzymają nagrody rzeczowe.
    Przypomnijmy, Krzysztof Cezary Buszman i jego poezja byli głównymi bohaterami ostatniego wieczoru XI Elbląskich Nocy Teatru i Poezji, jakie odbyły się pod koniec sierpnia. Wówczas odbył się koncert K.C. Buszmana, po którym sprzedawane były płyty z piosenkami do jego wierszy oraz tomiki poezji artysty.

 

- Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane Światowidowi- mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Przedsięwzięć Artystycznych. - Postanowiliśmy przeznaczyć je na organizację konkursu recytatorskiego.

 

Konkurs ma na celu popularyzację twórczości Krzysztofa Cezarego Buszmana, a także rozwijanie zdolności recytatorskich młodzieży i jej zainteresowań literackich.

 

- Tych wszystkich, którzy nie znają poezji K.C. Buszmana, a chcieliby ją poznać, zapraszamy na stronę artysty www.buszman.com - mówi Anna Kołakowska. - Zastrzegamy jednak, że udostępnione utwory stanowią własność intelektualną autora, a skorzystać z nich można wyłącznie w celu przygotowania się uczestnika do konkursu.

 

Aby wziąć dział w konkursie należy przesłać na adres CKiWM „Światowid" kartę zgłoszenia. Termin mija 25 listopada.***

Krzysztof Cezary Buszman to poeta, autor piosenek i podróżnik, który urodził się w Gdyni. Jest założycielem Agencji Promocji Kultury Polskiej w Wielkiej Brytanii, a także członkiem Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie. Ponadto należy do Polskiego Stowarzyszenia Autorów Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie z siedzibą w Paryżu. Obecnie mieszka i tworzy w Płocku.

 

Dodatkowych informacji udziela:
Anna Kołakowska
tel. 055 611 20 59

 

 

załączone pliki:

» Regulamin konkursu i karta zgłoszenia

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna