Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Weź udział w konkursie!

2018-04-11,

Kategoria : Konkursy

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności poetyckie, poszerzyć wiedzę z zakresu literatury czy poznać ludzi z pasją doskonalenia ojczystego języka, mają okazję to zrobić biorąc udział w 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.   

Eliminacje rejonowe odbędą się 11 kwietnia (środa) o godz. 10:00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Mogą wziąć w nich udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli z miejscowości: Elbląg, Frombork, Tolkmicko, Młynary, Milejewo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Rychliki, Pasłęk, Godkowo, Braniewo, Lelkowo, Płoskinia, Wilczęta, Pieniężno. Z kolei Wojewódzki Konkurs Recytatorski odbędzie się 28 kwietnia (sobota) w  Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Nowym Mieście.

 - Artyści spróbują wydobyć i zrozumieć prawdę, poszukają własnej interpretacji i własnego głosu w wypowiedzi opartej na wybranym dziele literackim – mówi Aleksandra Bednarczuk, organizator eliminacji rejonowych.

 Uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia się w czterech odrębnych turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa i teatru jednego aktora.

 - Warto wspomnieć, że laureatami tej rywalizacji było w przeszłości wielu znanych dziś polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Magdalena Cielecka czy Michał Żebrowski – mówią organizatorzy.

Termin przyjmowania zgłoszeń do elbląskich eliminacji upływa 30 marca.

Warunkiem uczestnictwa jest złożenie karty uczestnika (stosownie do danego turnieju) osobiście w CSE „Światowid” (I piętro, pokój 38 A) lub w formie elektronicznej pod adresem malgorzata.maciejewska@swiatowid.elblag.pl.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń dostępne w załącznikach poniżej oraz na www.tkt.art.pl.

Wszelkie pytania można kierować pod nr tel. 55 611 20 59 lub na adres malgorzata.maciejewska@swiatowid.elblag.pl.

Głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.  

 

Plakat: Natalia Dolecka


Autor: Alicja Juszczyszyn

Drukuj

Pliki

  • video-iconREGULAMINPobierz
  • video-iconKARTA UCZESTNIKA POEZJI ŚPIEWANEJPobierz
  • video-iconKARTA UCZESTNIKA TEATRU JEDNEGO AKTORAPobierz
  • video-iconKARTA UCZESTNIKA KONKURSU RECYTATORSKIEGOPobierz
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna