Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wezwanie do przygody!

2008-04-29,

Kategoria : Konkursy

Prawdziwa gratka dla miłośników literatury! Na spotkanie z przygodą zaprasza Robinson Crusoe, który ogłasza konkursy plastyczny i literacki dla uczniów klas IV-VI. Do wygrania nagrody rzeczowe oraz zaproszenia dla całej klasy na bezpłatną projekcję filmu „Robinson Crusoe".

 

„Elbląska Szkoła Robinsonów” – tak nazywa się nowe przedsięwzięcie CKiWM „Światowid”, które możemy realizować dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie nawiązuje do literackiego motywu robinsonady, czyli opowieści o losie człowieka rzuconego na bezludnąwyspę. Spotkanie z przygodą rozpoczynamy konkursami dla uczniów klas IV-VI. Na konkursowe prace literackie i plastyczne czekamy do 26 maja (do godz. 16.00).

 

Konkurs plastyczny


Zaprojektuj okładkę powieści Daniela Defoe „Robinson Crusoe” (technika i format dowolne). Pamiętaj, że na okładce musi znaleźć się  nazwisko autora i tytuł książki.

 

Konkurs literacki
 „Dzień na bezludnej wyspie”


Wyobraź sobie, że w wyniku katastrofy morskiej niczym Robinson trafiłeś na bezludną wyspę. Opisz pierwszy dzień swojego pobytu na bezludnej wyspie. Prace konkursowe należy przesłać pocztą lub przynieść osobiście  (pokój 38) do 26 maja 2008 r.:

 

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”
Pl. K. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
Z dopiskiem: „Robinson”

 

Prace literackie można także przesyłać drogą mailową na adres: jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl

 

Na odwrocie pracy muszą znaleźć się następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasa, szkoła, imię i nazwisko wychowawcy klasy, kontakt telefoniczny z wychowawcą klasy.
Konkursowe dzieła oceni jury w składzie: Piętaszek, filolog polski, artysta-plastyk. Wyniki konkursu wraz z listą zaproszonych do kina klas ogłoszone zostaną 27 maja 2008 r. na stronie www.swiatowid.elblag.pl oraz przesłane faksem do szkół.
Autorzy najciekawszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto klasy laureatów konkursu plastycznego i literackiego zostaną zaproszone do kina „Światowid” na bezpłatną projekcję filmu „Robinson Crusoe” (30 maja 2008, godz. 9.00). Przed projekcją odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

 

Natomiast w czerwcu Robinson zaprasza swych uczniów do „Bażantarni” na jednodniowy kurs przetrwania. Dzieci będą  mogły wcielić się w rolę bohatera literackiego, który trafiając na bezludną wyspę, musi organizować świat wokół siebie. Mali Robinsonowie pod okiem instruktora survivalu nauczą się budować szałas, układać stos ogniskowy i orientować się w przestrzeni.
 

Następne spotkanie z przygodą rozegra się na pokładzie statku, którym uczestnicy projektu wyruszą w rejs do Krynicy Morskiej. Podczas wycieczki wezmą również udział w warsztatach piosenki żeglarskiej oraz zaprezentują koleżankom i kolegom fragmenty ulubionych powieści przygodowych.

 

Z kolei osoby chcące rozwijać swój talent plastyczny otrzymają od Robinsona zaproszenie do uczestnictwa w warsztatach plastycznych, których  celem jest zaadoptowanie jednej z sal Centrum Kultury na bezludną wyspę.

 

Szczególowe informacje o konkursach oraz projekcie otrzymać można pod numerem tel. 055 611 20 83.

 

Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa” ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna