Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zajęcia w ramach "Akademii sukcesu"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wykaż się plastycznie

2015-10-01,

Kategoria : Konkursy

Uwielbiasz malować lub tworzyć projekty graficzne? Lubisz pracować w glinie? Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w dwóch ogólnopolskich konkursach „Kompozycjach” i „Ceramionach”.

„Kompozycje” to konkurs, skierowany do młodzieży – uczniów szkół gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz osób dorosłych. Jego temat jest bardzo szeroki i pozwala na dużą swobodę twórczą.

- Najważniejsza będzie kompozycja pracy – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor ds. plastyki w CSE „Światowid”. – Nie chcemy niczym ograniczać twórców, dlatego w tej dziedzinie pozostawiamy uczestnikom konkursu pełną dowolność i liczymy na ciekawe podejście do tematu.

Konkurs będzie rozgrywany w 4 kategoriach: grafika – młodzież, grafika – dorośli, malarstwo – młodzież, malarstwo – dorośli. Prace powinny zostać wykonane dowolnymi technikami malarskimi lub graficznymi. Na prace konkursowe czekamy do 1 października, można przesłać więcej niż jedną pracę.

Regulamin i karta zgłoszenia: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/kompozycje-dla-m-odzie-y-i-doros-ych/

Konkurs „Ceramiony” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych i Warsztatach Terapii Zajęciowej. Tematyka prac, wykonanych w wybranej technice ceramicznej jest dowolna, a udział jest bezpłatny.

Konkurs ten inspiruje i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Daje szansę wszystkim jego uczestnikom na pokazanie swoich prac i konfrontację ich umiejętności – dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz.

Prace należy przesłać do 28 listopada 2015 r.

Regulamin i karta zgłoszenia: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/zg-o-swoj-prac-na-ceramiony8/

Gotowe prace należy opisać na odwrocie (imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, nazwa i adres, telefon, fax, e-mail placówki) i przysłać na adres:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Pl. K. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg

Dla autorów najlepszych prac przewidziane nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najciekawsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE „Światowid” oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl.  Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z instruktorką ds. plastyki CSE „Światowid” - Ewą Bednarską-Siwilewicz  pod  nr tel. 55 611 20 64 lub dzwoniąc do sekretariatu CSE „Światowid” 55 611 20 50.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”.  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Edukacja, priorytet Edukacja kulturalna.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna