Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyniki konkursów: wokalnego i tanecznego

2007-05-14,

Kategoria : Konkursy

W sobotę 12 maja w CKiWM "Światowid" odbył się V Międzynarodowy Konkurs Wokalny "Jedzie pociąg z daleka" oraz Międzynarodowe Konfrontacje Taneczne.

 

 

 Laureatki starszej kategorii konkursu wokalnego - Anna Szatybełko i Walentyna Pawlenko - w nagrodę wystąpiły także podczas wieczornego koncertu Ryszarda Rynkowskiego u boku artysty. Na scenę zaproszona została także najmłodsza uczestniczka konkursu, wyróżniona przez jury, Wiktoria Sajkiewicz.

 

Z kolei tegoroczna edycja konfrontacji tanecznych wyróżniła się - co podkreślił sędzia główny - wysokim poziomem w kategorii disco-dance.

 

Podajemy wyniki obu imprez.

 

 

Konkurs wokalny


Jury:
1. Paweł Kierszka - przewodniczący - muzyk, wybitny gitarzysta
2. Władimir Sałow (Kaliningrad) - pedagog muzyczny, kompozytor, kierownik studia wokalnego
3. Dagna Krause - muzyk, wiolonczelista
4. Marta Osowska - pianista teoretyk (sekretarz)

 

Kategoria 8-13 lat
I miejsce Swietłana Trondina (Kaliningrad)
II miejsce Iga Kobas (Pasłęcki Ośrodek Kultury)
III miejsce Hanna Gieda (CKiWM „Światowid" Elbląg)


wyróżnienia:
Ekaterina Wagina (Kaliningrad)
Wiktoria Sajkiewicz (CKiWM „Światowid" Elbląg)

 

kategoria 14-20 lat
I miejsce: Anna Szatybełko (Młodzieżowy Dom Kultury RATUSZ - Malbork), Walentyna Pawlenko (Kaliningrad)
II miejsce Magdalena Wilk (Młodzieżowy Dom Kultury RATUSZ - Malbork)


wyróżnienia:
Dorota Leszczyńska (CKiWM „Światowid" Elbląg)
Aleksandra Sysojewa (Kaliningrad)

 

Konkurs odbył się w ramach projektu "Akademia Pana Kleksa" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Program Operacyjny "Rozwój inicjatyw lokalnych")

 

     Natomiast w Międzynarodowych Konfrontacjach Tanecznych występowały zespoły w kategoriach tanecznych: disco - dance, hip - hop oraz inscenizacji tanecznej w kategoriach wiekowych : do 11 lat, 12-15 lat oraz powyżej 15 lat

 

Jury w składzie:

-Zbigniew Zasada - sędzia główny

-Marzena Koszykowska

-Marek Chmielewski

 

Przyznali następujące miejsca w kategoriach tanecznych i wiekowych:

 

Kategoria do 11 lat - Inscenizacja Taneczna
Miejsce I - TIGERS II, Suchacz
Miejsce II - IMPULS III, Elbląg
Miejsce III - IMPULS IV, Elbląg

 

Kategoria do 11 lat - Hip - Hop
Miejsce I - PARADISE III, Karsin
Miejsce II - MAŁY STOMP, Elbląg
Miejsce III - STOMPIK, Elbląg
Miejsce IV - MIRAGE MINI, Gdańsk
Miejsce V - MARGOTKI, Olsztyn
Miejsce VI - IMPULS III, Elbląg

 

Kategoria do 11 lat - Disco - Dance
Miejsce I - FLESZ, Lidzbark
Miejsce II - FLESZ, Elbląg
Miejsce III - PRIMA JUNIOR, Bartoszyce
Miejsce IV - IMPULS IV, Elbląg


Wyróżnienie - HIPNOTIC III, Elbląg

 

Kategoria 12 - 15 lat Hip - Hop
Miejsce I - STOMP, Elbląg
Miejsce II - PARADISE II, Karsin
Miejsce III - IMPULS II, Elbląg
Miejsce IV - HIPNOTIC I, Elbląg
Miejsce V - MARGOT I, Olsztyn
Miejsce VI - TIGERS I, Suchacz

 

Kategoria 12 - 15 lat - Inscenizacja taneczna
Miejsce I - FLESZ, Lidzbark
Miejsce II - PRIMA, Bartoszyce
Miejsce III - IMPULS V, Elbląg
Miejsce IV - MARGOT II, Olsztyn

 

Kategoria 12 - 15 lat - Disco - Dance
Miejsce I - BEST I, Olsztyn
Miejsce II - RYTM II, Gdańsk
Miejsce III - HIPNOTIC I, Elbląg
Miejsce IV - nie przyznano
Miejsce V - ex equo - PRIMA, Bartoszyce
TWIST, Tolkmicko
TIGERS I, Suchacz
IMPULS V, Elbląg

 

Kategoria pow. 15 lat - Disco - Dance
Miejsce I -IMAŻ, Elbląg
Miejsce II - Hipnotic II, Elbląg
Miejsce III - RYTM, Gdańsk

 

Kategoria pow. 15 lat - Inscenizacja taneczna
Miejsce I - FLESZ, Lidzbark
Miejsce II - IMAŻ, Elbląg
Miejsce III - IMPULS I, Elbląg

 

Kategoria pow. 15 lat - Hip - Hop
Miejsce I - BLEF, Elbląg
Miejsce II - MARGOT III, Olsztyn
Miejsce III- MIRAGE, Gdańsk


Wyróżnienia: IMPULS I, Elbląg
FLESZ, Lidzbark

 

Konfrontacje odbyły się dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 


Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna