Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Te prace oddają charakter historii i tradycję Warmii i Mazur

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyniki konkursu CERAMIONY 2016

2016-12-13,

Kategoria : Konkursy

 Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY, w tym roku został zorganizowany już po raz siedemnasty. Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Jantar”. Otwarcie pokonkursowej wystawy, połączone z uroczystym wręczeniem nagród, odbędzie się 19 grudnia br. o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.


PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY XVII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „CERAMIONY” W DNIU 12 GRUDNIA 2016 R.

Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY wpłynęło 138  prac. Pomimo iż wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania jak i doboru tematów.  Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne.

W konkursie wzięły udział 32 placówki - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski:

1. Wejherowskie Centrum Kultury 

2. Opolskie Centrum Kultury 

3. Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu

4. Państwowe Ognisko Plastyczne im Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach

5. Bemowskie Centrum Kultury w dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy

6. Zespół Szkół Artystycznych i Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach

7. Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

8. Emilia Dworek z Piotrkowa Trybunalskiego

9. Zespół Szkół im św. Edyty Stein, Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w  Lublińcu

10. Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach

11. Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie

12. Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach

13. Dębnowski Ośrodek Kultury

14. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie

15. Filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m st. Warszawy Ośrodek Działań Twórczych   „Pogodna”

16. Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli

17. Miejski Dom Kultury w Redzie

18. Gimnazjum im Jana Pawła II w Żarowie

19. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk – Warsztaty Terapii Zajęciowej

20. Centrum Promocji Kultury w Drezdenku

21. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Olsztynie, Warsztaty Terapii Zajęciowej

22. Miejski Dom Kultury w Częstochowie

23. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

24. Studio ACM Pracownia plastyczna w Gliwicach

25. IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim

26. Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu

27. Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im T. Makowskiego w Łodzi

28. Młodziezowy Dom Kultury w Bolesławcu

29. Zespół Szkół Plastycznych im J. Malczewskiego w Częstochowie

30. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

31. Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie         

32. Anna Karatkiewicz z Elbląga.

Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, które rozwijają swoje pasje  z zakresu ceramiki.

W dniu 12 grudnia w CSE „Światowid” jury w składzie:

  • Marta Demko – historyk sztuki
  • Zbigniew Szmurło – artysta plastyk
  • Benedykt Kroplewski – artysta plastyk
  • Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid”, sekretarz konkursu

wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

KATEGORIA DZIECI:

I miejsce

Wiktoria Siwiarska, Państwowe Ognisko Plastyczne im Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach, instruktor – Justyna Reclik, tytuł pracy „Reksio”

II miejsce

Karolina Siwiak, Miejski Dom Kultury w Częstochowie, instruktor – Katarzyna Zakrzewska, tytuł pracy „Jadzia”

Aleksandra Czajka, Młodziezowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu, instruktor – Joanna Sekuła, tytuł pracy „Słoń cyrkowy – tylko w rzeźbie”

III miejsce

Natalia Jakubska, Miejski Dom Kultury w Częstochowie, instruktor – Katarzyna Zakrzewska, tytuł pracy „Autoportret”

Julia Płóciennik, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, instruktor – Magdalena Kowalczyk, tytuł pracy „Wiewiórka”

Weronika Glock, Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor – Aleksandra Radzimińska, tytuł pracy „Ryba – dzwonek wietrzny”

Wyróżnienia:

Miłosz Matysiak, Dom Kultury w Redzie, tytuł pracy „Ryba”

Weronika Pęczkowska, Opolskie Centrum Kultury, tytuł pracy „Śniadanie podano! Jajka sadzone raz”

Aniela Szczepkowska, Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” – filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, tytuł pracy „Ceramiony w basenie”

Daria Maciejak, Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach, tytuł pracy „Maska”

Krzysztof Jermak, Studio ACM Pracownia plastyczna w Gliwicach, tytuł pracy „Super jaszczur czyli Ultrazaur”

Nina Różycka, Bemowskie Centrum Kultury, tytuł pracy „Rodzina myszy”

Emilia Dworek z Piotrkowa Trybunalskiego, Tytuł pracy „Zaczarowany paw”

Michał Prucnal, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, tytuł pracy „Lew”

Dzieci z pracowni plastycznej w Centrum Spotkań Europejskich  „Światowid” w Elblągu, praca zespołowa – zestaw okaryn

KATEGORIA MŁODZIEŻ

I miejsce

Sebastian Wardzała, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, instruktor – Henryk Kolańczyk, Wojciech Hyży, tytuł pracy „Muszla”

II miejsce

Zuzanna Winiarska, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, instruktor – Justyna Olszewska, Magdalena Rokosa, tytuł pracy „Podwodny świat”

Kamil Sowała, Liceum Plastyczne Zduńskiej Woli, instruktor Zbigniew Woźniak, pomoc - Iwona Niedźwiedzka, praca bez tytułu

Elżbieta Ćwik, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, instruktor – Andrzej Kłębek, Wojciech Hyży, tytuł pracy „Taniec”.

III miejsce

Sebastian Zdziebłowski, Liceum Plastyczne Zduńskiej Woli, instruktor Zbigniew Woźniak, pomoc - Iwona Niedźwiedzka, tytuł pracy „Lapides clamabunt”

Natalia Szerszeń, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, instruktor – Justyna Olszewska, Magdalena Rokosa, tytuł pracy „W króliczym cyrku”

Wyróżnienia:

Weronika Zając, Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” – filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, tytuł pracy „Mama ceramiona”

Justyna Bednarek, IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim, tytuł pracy „Mnich Buddyjski – Wang Jun”

Anna Kierach, Zespół Szkół im św. Edyty Stein, Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w  Lublińcu, tytuł pracy „Sen”

Jessica Wilniewczyc, Filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m st. Warszawy Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, tytuł pracy „Ceramion dobra / ceramion zła”

Paulina Samol, Zespół Szkół Artystyczno – Projektowych, Liceum Plastyczne, Tarnowskie Góry, tytuł pracy „Tee”

Dominik Jastrzębski, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, tytuł pracy „Myśliciel”

Wiktoria Porembska, Państwowe Ognisko Plastyczne, Rydułtowy, tytuł pracy „Patera – drzewo” 

KATEGORIA DOROŚLI

I miejsce

Małgorzata Bogorodź, Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor – Aleksandra Radzimińska, tytuł pracy „Kwazimodo”

II miejsce

Joanna Wilkirska, Wejherowskie Centrum Kultury, instruktor – Katarzyna Śliwińska, tytuł pracy „Patera Rozewska”

Agnieszka Szczepaniak, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Olsztynie WTZ, instruktor – Natalia Dębowska, tytuł pracy „Kwiaty miłości”

Anna Karatkiewicz z Elbląga, praca bez tytułu

III miejsce

Wiesława Konofalska, Dębowski Ośrodek Kultury, instruktor – Maciej Sałański, tytuł pracy „Jesień… na talerzu”

Katarzyna Szustek, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, instruktor – Ewa Bednarska-Siwilewicz, tytuł pracy „Koń”

Janusz Pyć, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Olsztynie WTZ, instruktor – Natalia Dębowska, tytuł pracy „Całuśni”

Wyróżnienia:

Iga Bułak-Bałachowicz, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, tytuł pracy „Wilk”

Paulina Piotrowska, Miejski Dom Kultury w Redzie, tytuł pracy „Zagórna 11”

Elżbieta Narecka, Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu, tytuł pracy „Rzeźba”

Patrycja Zmuda, Miejski Dom Kultury w Redzie, tytuł pracy „Latarnia”

Magda Martin, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, tytuł pracy „Dom”

Adrianna Bojanowska, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, praca bez tytułu

Beata Stachurska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie, tytuł z pracy „Domek z bajki”

Elżbieta Wróbel, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk – Warsztaty Terapii Zajęciowej, tytuł pracy „Samo zdrowie”

Marek Dudarewicz, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Olsztynie WTZ w Olsztynie, tytuł pracy „Pan podwórka”.

 

Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom XVII Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna