Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Decoupage na szkle - Akademia +60

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyniki Konkursu „Legendy elbląskie”

2019-05-20,

Kategoria : Konkursy

Są już wyniki Konkursu „Legendy elbląskie”. W czwartek 17 maja, jury rozstrzygało  konkurs wybierając spośród nadesłanych prac te, które oddały charakter legend elbląskich.

28 maja o godz. 16.30 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom Konkursu „Legendy elbląskie”. W programie zaplanowane są  atrakcje, takie jak: rodzinny konkurs na wykonanie pracy plastycznej oraz inscenizacja inspirowana legendami elbląskimi w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 i grupy pod kierunkiem Piotra Imiołczyk.

Wystawa prac konkursowych będzie eksponowana na holu I piętra CSE „Światowid” od 28 maja do 10 czerwca. Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 85 prac wykonanych w technikach malarskich, rysunkowych, kolażu, prace z mas plastycznych oraz formy przestrzenne. Konkurs skierowany był do przedszkoli, szkół podstawowych oraz placówek kulturalno-oświatowych. W konkursie mogły wziąć udział dzieci do 14 roku życia. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Elbląga i regionu.

W dniu 17 maja w CSE „Światowid” jury w składzie:

Marta Derlukiewicz-Kogut - etnolog

 Paula Załuska - plastyk

 Małgorzata Cieślik – nauczyciel

Karolina Śluz – specjalista ds. promocji i kontaktów z mediami

wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach:

Kategoria I – dzieci do 6 lat
Kategoria II – dzieci od 7 do 10 lat
Kategoria III – dzieci  od 11 lat do 14 lat

Kategoria I – dzieci do 6 lat

Nagrody:

Nadia Autoniuk, Przedszkole nr 19

Milena Budniak, Przedszkole nr 3

Martyna Stankiewicz, Przedszkole 3

Marysia Zimińska, Przedszkole nr 3

Tymoteusz Mackiewicz, Przedszkole nr 3

Natasza Mackiewicz, Przedszkole nr 3 

Aleksandra Chodzińska, Przedszkole nr 3

Paweł Kudlak, Przedszkole nr 3

Filip Hoppe, Oddział Przedszkolny w SP nr 23

Lena Szpakowska, Przedszkole nr 29

Anita Chojecka, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia

Tomasz Filc, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia

Mateusz Cuprych, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia

Wiktoria Beuza, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia

Wyróżnieni:

Zuzanna Grabowicz, Przedszkole nr 3

Jessica Begej, Przedszkole nr 3

Kornelia Kajdasz, Przedszkole nr 3

Lena Mazurowska, Przedszkole nr 19

Filip Budrewicz, Niepubliczne Przedszkole WIKI w Elblągu

Emilia Kosiedowska, Niepubliczne Przedszkole WIKI w Elblągu

Zuzanna Trochimczuk, Przedszkole nr 18

Nadia Zielińska, Przedszkole nr 29

Patrycja Wojtalewicz, Przedszkole nr 29

Paula Wojtalewicz, Przedszkole nr 29

Julia Woźniak, Oddział Przedszkolny w SP nr 23

Lila Rogalska, Oddział Przedszkolny w SP nr 23

Lena Rzymska, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia

Iga Halama, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia

Antonina Laskowska, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia

Natalia Komysz, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia

Kategoria II – dzieci od 7 do 10 lat

Nagrody:

Dawid Muzalewski, Szkoła Podstawowa nr 18

Aleksander Citowicz, Szkoła Podstawowa nr 4

Lila Biller, Szkoła Podstawowa nr 4

Mateusz Piechocki, Szkoła Podstawowa nr 16

Wyróżnienia:

Oliwia Lewandowska, Szkoła Podstawowa nr 16

Dawid Kowalewski, Szkoła Podstawowa nr 16

Zuzanna Nieciecka, Szkoła Podstawowa nr 18

Szymon Klimecki, Szkoła Podstawowa nr 18

Iga Kucharska, Szkoła Podstawowa nr 18

Zuzanna Pacholska, Szkoła Podstawowa nr 25

Michalina Dmowska, Szkoła Podstawowa nr 4

Alan Kulesza, Szkoła Podstawowa nr 4

Kategoria III – dzieci  od 11 lat do 14 lat

Nagrody:

Wiktoria Mincewicz, Szkoła Podstawowa nr 15

Weronika Grzeszczak, Szkoła Podstawowa nr 18

Julia Czerniawska, CSE „Światowid”

PRACA Z PŁASKORZEŹBAMI

Martyna Górka, CSE „Światowid”

Zofia Lachowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie

Wyróżnienia:

Patrycja Mańkowska, Szkoła Podstawowa nr 1

Julia Górecka, Szkoła Podstawowa nr 1

Maja Kowzan, Szkoła Podstawowa nr 15

 

Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu

Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom Konkursu „Legendy elbląskie”.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna