Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie uczestników projketu Siła Wsparcia / Strenght of Support w Elblągu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyniki konkursu pt. „Legendy elbląskie"

2018-05-10,

Kategoria : Konkursy

Są już wyniki konkursu pt. „Legendy elbląskie”. W środę, 9 maja, jury rozstrzygnęło konkurs wybierając spośród nadesłanych prac te, które najcelniej oddały charakter legend elbląskich.

Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się 22 maja o godz. 16.30 w holu głównym Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Po uroczystym wręczeniu nagród, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 zaprezentują inscenizację inspirowaną legendami elbląskimi. Wystawa prac konkursowych będzie eksponowana na holu II piętra CSE „Światowid” od 14 maja do końca miesiąca.
Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano prace wykonane w technikach malarskich, rysunkowych, kolażu, sgraffito, prace z mas plastycznych oraz formy przestrzenne. Konkurs skierowany był do przedszkoli, szkół podstawowych oraz placówek kulturalno-oświatowych, a udział w nim był bezpłatny. W konkursie mogły wziąć udział dzieci do 14 roku życia. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Elbląga i regionu.

 

W dniu 9 maja w CSE „Światowid” jury w składzie:

Teresa Miłoszewska - kierownik Działu Edukacji Kulturalnej CSE "Światowid"

Marta Kogut - etnolog

 Paula Załuska - plastyk

 Małgorzata Cieślik - nauczyciel

wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach:

Kategoria I – dzieci do 6 lat
Kategoria II – dzieci od 7 do 10 lat
Kategoria III – dzieci  od 11 lat do 14 lat

 

Kategoria I – dzieci do 6 lat

Nagrody:

Tomasz Filc, Przedszkole „Przyjaciele Kubusia” w Elblągu

Zuzanna Kordel,  Przedszkole „Przyjaciele Kubusia” w Elblągu

Jagoda Kępińska, Przedszkole „Przyjaciele Kubusia”  w Elblągu

Natasza Mackiewicz, Przedszkole nr 3 w Elblągu

Wyróżnieni:

Kamil Domowski, Przedszkole nr 29 w Elblągu

Krzyś Staniszewski, Przedszkole nr 29 w Elblągu

Maja Beczkowska,  Przedszkole nr 29 w Elblągu

Małgosia Songin, Przedszkole 26 w Elblągu

Jan Świdnicki, Przedszkole nr 17 w Elblągu

Julia Słuszniak, Przedszkole nr 18 w Elblągu

Amelia Rębisz, Przedszkole nr 18 w Elblągu

Michalina Szostak, Przedszkole „Bajka” w Elblągu

Lena Malicka, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Natasza Czaja, Przedszkole nr 18 w Elblągu

Kaja Kancelarczyk, Przedszkole nr 31 w Elblągu

Rita Wańdoch, Przedszkole nr 3 w Elblągu

Marika Madej, Przedszkole „Biedronki” w Elblągu

Lena Lis, Przedszkole 29 w Elblągu

Claudia Olszewska, Przedszkole „Biedronki” w Elblągu

Anna Kaczorek, Przedszkole 31 w Elblągu

Weronika Bednarska, Przedszkole 26 w Elblągu

 

Kategoria II – dzieci od 7 do 10 lat

Nagrody:

Zuzanna Pacholska, Szkoła  Podstawowa nr 25

Piotr Świdnicki, Szkoła  Podstawowa nr 19    

Martyna Górka, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

Liwia Królikowska, Szkoła  Podstawowa nr 21  

Wyróżnienia:

Kacper Kleinwaechter, Szkoła Podstawowa nr 23 

Adrianna Piwcewicz, Szkoła, Podstawowa nr 4      

Wiktoria Życka, Zespół Szkół Katolickich

Zofia Nowaczyk, Szkoła  Podstawowa nr 21

Zuzanna Stryjewska, Szkoła  Podstawowa nr 4    

Marita Żukowska,  Szkoła  Podstawowa nr 4            


Kategoria III – dzieci  od 11 lat do 14 lat

Nagrody:

Maja Kwas, Szkoła  Podstawowa nr 1   

Kinga Makowska, Szkoła  Podstawowa nr 1      

Maja Nisigowska, Szkoła  Podstawowa nr 1             

Dawid Zaborowski, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

Maria Młodzińska, Szkoła  Podstawowa nr 14

Maria Gołota, Szkoła  Podstawowa nr 21

Joanna Karaszewska, Szkoła  Podstawowa nr 21  

Roksana Chmielewska, Szkoła  Podstawowa nr 4

Grzegorz Romańczuk, Szkoła  Podstawowa nr 21

Wyróżnienia:

Aleksandra Cyga, Szkoła  Podstawowa nr 1  

Zosia Molińska, Szkoła  Podstawowa nr 1

Amelia Królik, Szkoła  Podstawowa nr 1 

Nikola Prokurat, Szkoła  Podstawowa nr 9 

Radek Rudnicki, Szkoła  Podstawowa nr 21

Kaja Kołodyńska, Szkoła  Podstawowa nr 21  

Ola Jurgielewicz,  Szkoła  Podstawowa nr 21

Julia Mitkowska, Szkoła  Podstawowa nr 23 

 

Jury postanowiło w szczególny sposób wyróżnić nauczyciela Przedszkola „Przyjaciele Kubusia” - Annę Wójcik - za wyjątkowo wysoki poziom prac plastycznych nadesłanych na konkurs.

Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu

Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom Konkursu „Legendy elbląskie.”

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna