Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyrecytują wiersze Buszmana

2007-12-11,

Kategoria : Konkursy

W najbliższy piątek, 14 grudnia o godzinie 11.00, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zaprezentują na Scenie na Piętrze wiersze autorstwa Krzysztofa Cezarego Buszmana.


   Spośród 52 osób, które zgłosiły się do Konkursu Recytatorskiego z wierszami Krzysztofa Cezarego Buszmana, jury - w skład którego wejdzie też poeta - wyłoni zwycięzców.

 

Laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody, które zakupione zostały z pieniędzy przekazanych Światowidowi przez K.C. Buszmana po sprzedaży płyt i tomików poezji podczas XI Elbląski Nocy Teatru i Poezji.

 

Jak podają organizatorzy młodzież, która weźmie udział w konkursie reprezentować będzie szkoły z Elbląga, a także Olsztyna i Malborka. Najliczniej reprezentowanymi elbląskimi szkołami będą: Zespół Szkół Ekonomicznych, z której zaprezentuje się 14 osób, a także 13 osób z V Liceum Ogólnokształcącego.

 

Z Elbląga zobaczymy także młodzież LO nr II, III, IV i VI, a także jednoosobową reprezentację Zespołu Szkół Technicznych. Poza tym wiersze K.C. Buszmana wyrecytuje jedna osoba z II LO z Olsztyna i trzy osoby z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Malborka.

 

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.

 

 

Autor: M.M., J.K-D.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna