Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyślij przepis na wigilijne potrawy

2009-10-30,

Kategoria : Konkursy

Czerwony barszcz z uszkami lub zupa grzybowa, karp, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, śledzie, kluski z makiem, kompot z suszonych owoców - to kilka z 12 tradycyjnych, wigilijnych potraw. CSE „Światowid" zaprasza wszystkich, którzy okres przedświąteczny spędzają przygotowując tradycyjne smakołyki, do odświeżenia swoich przepisów i do podzielenia się nimi.


- Świąteczny czas zbliża się powoli, acz nieubłaganie, w niektórych elbląskich sklepach, obok zniczy można obejrzeć również Mikołaje. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" planami również wybiega w grudniowe dni - kolędy, przepisy, regionalne zwyczaje - to wszystko znajdzie się publikacji „Wigilijny czas...", która rozesłana będzie wraz z życzeniami - mówi Edyta Jasiukiewicz, z CSE „Światowid".

 

Trzy najlepsze przepisy zostaną nagrodzone pracami plastycznymi o tematyce świątecznej, a dwanaście zostanie zamieszczonych w świątecznej publikacji. Kryterium oceny będzie oddanie charakteru świąt i przede wszystkim tradycji kulinarnych naszego regionu. Opublikowane przepisy zostaną podpisane imieniem i nazwiskiem autora.

 

Uwaga! Przesłanie przepisów jest równoznaczne ze zgodą na ich opublikowanie.

 

 

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna