Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zobacz zmagania recytatorskie

2017-04-10,

Kategoria : Konkursy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na otwarte przesłuchania do 62. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w poniedziałek 10 kwietnia o godzinie 12:00 w Galerii Nobilis.

Konkurs powstał z inicjatywy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie. Na scenie zaprezentują się młodzi i utalentowani uczestnicy, którzy staną do walki o realizację własnych marzeń, jego laureatami w przeszłości byli w końcu znani polscy aktorzy, m.in. Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Jan Englert czy Michał Żebrowski. OKR stawia sobie za zadanie powrót do poezji oraz szerzenie piękna języka polskiego, który w dobie Internetu i cyfryzacji staje się coraz płytszy i uboższy.

– Zapraszamy wszystkich, którzy kochają literaturę, a także tych, którzy sami czują, że mają zdolności recytatorskie, wokalne lub teatralne – informują organizatorzy. – Otwarte przesłuchania są skierowane właśnie do osób, którym zabrakło odwagi, by samemu zgłosić się do konkursu. Przyjdź i na własne oczy przekonaj się, jak wygląda realizacja takiego przedsięwzięcia, a może w przyszłym roku to właśnie Ty zaprezentujesz się na scenie…

Przesłuchania odbędą się w trzech kategoriach. Po jednej uczestniczce zaprezentuje się w poezji śpiewanej oraz w teatrze jednego aktora. Uczennice ze szkół ponadgimnazjalnych zaprezentują utwory m.in. z repertuaru Jana Twardowskiego i Agnieszki Osieckiej. Ośmiu uczestników stanie do walki w zmaganiach recytatorskich: pięć w kategorii młodzieżowej i trzy osoby dorosłe. Zaprezentują oni znane utwory autorstwa Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Cypriana Kamila Norwida, a nawet polskie przekłady Fiodora Dostojewskiego i Maria Puza.

Najlepsi uczestnicy mogą liczyć na kwalifikację do etapu wojewódzkiego. Stamtąd już prosta droga do finałowego przeglądu w Warszawie, by stanąć do walki o główne nagrody.

Eliminacje rejonowe organizuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Przesłuchania odbędą się w poniedziałek 10 kwietnia na Scenie na Piętrze o godzinie 12:00. W zespole jurorskim zasiądą Alicja Kochańska z Teatru im. Jaracza w Olsztynie oraz Elwira Załoga z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.


Autor: Sebastian Czarnecki

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna