Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zwycięzcy OKR-u

2009-04-21,

Kategoria : Konkursy

Dziś w centrum kultury "Światowid" odbyły się eliminiacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwyciężyli Hanna Gieda, Justyna Urbaniak i Jacek Żukowski. Tegoroczna, 54. edycja OKR jest dedykowana Juliuszowi Słowackiemu.

 

Miejscem zmagań była Scena na piętrze w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid.

 

Miłośnicy słowa mieli do wyboru trzy kategorie. W poezji śpiewanej wygrała Hanna Gieda,w kategorii teatr jednego aktora - Jacek Żukowski, zaś w recytacji najlepsza okazała się Justyna Urbaniak. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Ireneuszowi Kalice, zaś trzecie - Karolinie Dziąbkowskiej.

 

Instruktorką Justyny Urbaniak jest pani Irena Adamiak, która prowadzi z Justyną prywatne zajęcia z wiersza i prozy. Ireneusza Kalitę przygotowuje Edyta Machul, zaś instruktorką Karoliny Dziąbkowskiej jest pani Nina Dziwniel - Stępka (z MDK).

 

Przeglądy finałowe dla turnieju recytatorskiego i „Wywiedzione ze słowa” odbędą się w dniach 4 - 7 czerwca w Ostrołęce, dla teatrów jednego aktora w dniach 12 - 14 czerwca w Słupsku, a poezji śpiewanej od 16 do 19 czerwca we Włocławku.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.tkt.art.pl

 

O tym, jakie utwory prezentowali uczestnicy przeczytać można na stronie wydawanego przez CKiWM "Światowid" Portalu Kulturalnego Warmii i Mazurwww.eswiatowid.pl. Tu też znajduje się fotoreportaż i telewizyjny felieton na temat dzisiejszych eliminacji.

 

J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna