Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Akcja plastyczna w Markusach

2018-10-24,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Wyrażenie się poprzez sztukę to motyw przewodni nadchodzącego happeningu plastycznego, który tym razem odbędzie się w Bibliotece Publicznej Gminy Markusy. Działanie realizowane jest w ramach projektu „Przenikanie”, którego organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

W bibliotece spotkają się uczniowie w różnym wieku, aby tworzyć prace w wielu technikach plastycznych. Warsztaty pozwolą dzieciom i młodzieży odkryć talenty, rozwijać pasję i wzbogacić twórczy potencjał.
- Najcenniejszy w takiej formule działania jest fakt, że uczestnik sam decyduje o przechodzeniu z pracowni do pracowni, sam dokonuje wyboru, w której technice chce pracować – zachęcają organizatorzy.

 Ta akcja będzie czasem, w którym spotkają się ze sobą dzieci i młodzież, a biblioteka na parę godzin zamieni się w pracownie plastyczne, a następnie w galerię sztuki.

Happening startuje o godz. 15.00, w środę, 24 października 2018 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Markusy. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież z Markus i okolicznych miejscowości.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”  w Elblągu we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Markusy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna